Policja made in China

  Policja made in China

  Mariusz Leśniewski, szef działu wydarzenia

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Chińczycy wybudują nam stadiony na Euro 2012. Kto wie, może zbudują nam też autostrady, hotele, postawią budki z chińszczyzną i jakoś te mistrzostwa zorganizujemy. Z kolei pielęgniarki z Ukrainy uzupełnią braki kadrowe w naszych szpitalach, bo przecież nie wypada, by te placówki nie były przygotowane na tak wielką imprezę, na moment, gdy patrzy na nas cała Europa. Ale, do diaska, co zrobić z policjantami?
  Przecież do tej pory nikt nie importował funkcjonariuszy. Nie ma odpowiednich przepisów i na dodatek nie wiadomo, czy Chińczyk odziany w mundur polskiego policjanta budziłby respekt. Krótko mówiąc, same kłopoty, bo funkcjonariusze (jeszcze ci rodzimego pochodzenia) ślą do redakcji w całej Polsce pisma, że nasza policja nie jest przygotowana do zabezpieczenia Euro.

  Oczywiście, można ich zignorować, powtarzając, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a UEFA ocenia nas pozytywnie. Można mówić, że jakaś policyjna frakcja chce wykorzystać mistrzostwa do realizacji swoich branżowych interesów, czyli głównie podwyżki poborów. Nie zmieni to jednak faktu, że polska policja od lat boryka się z dużymi problemami, które są zamiatane pod dywan lub próbuje się je załatwiać półśrodkami.

  Brakuje choćby funkcjonariuszy, a jednostki prewencji, które zabezpieczają imprezy masowe, są niedoszkolone i niedofinansowane. Chińczykami ich nie zastąpimy, choć mieliby pewnie dużą zaletę - siedzieliby cicho i nie niszczyli samozadowolenia odpowiedzialnych za przygotowania do Euro 2012.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo