18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 07godz.
  • 17min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Policja bytowska w akcji. Szokujące wideo nie ukazuje całego zdarzenia? [UWAGA! NIECENZURALNE SŁOWA]

Mateusz Węsierski
screen z You Tube
"Policja bytowska w akcji" to tytuł filmu, który został opublikowany w serwisie You Tube. Nagranie ukazuje interwencję bytowskich policjantów. W nagraniu padają niecenzuralne słowa. Komendant bytowskiej policji broni swych pracowników i uważa, że "nagranie jest wyrwane z kontekstu".

Kilka dni temu bytowska policja zatrzymała kierowcę, który jadąc samochodem osobowym przekroczył prędkość o 19 km/h.

- Mężczyzna zwolnił, zatrzymał się, ale w innym miejscu niż wskazali mu mundurowi. Kiedy policjanci wydali mu polecenie do zatrzymania pojazdu w bezpiecznym miejscu, ten stwierdził, że są przebierańcami i gwałtownie ruszył - mówi Michał Gawroński, oficer prasowy bytowskiej policji.

Policjanci ruszyli w pościg. Ostatecznie udało im się zatrzymać kierowcę w miejscowości Rekowo. Mężczyzna nie zgadzał się z decyzją policji i nie chciał pozwolić, aby zakuto go w kajdanki. Padło wiele niecenzuralnych słów, w tym ze strony policjantów. Akcja została sfilmowana i opublikowana na You Tube. Według internautów, podczas interwencji policjanci zachowali się niewłaściwie.

Jakie stanowisko w tej sprawie zajęła policja?

- Część interwencji widoczna na filmie została przeprowadzona w sposób nie do końca profesjonalny, natomiast cała interwencja była skuteczna. Mężczyzna został ukarany - mówi Michał Gawroński, oficer prasowy bytowskiej policji. - Wypowiedź autora filmu jest nieprawdziwa. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli, podali podstawę prawną, a kierowca stwierdził, że nie będzie z nimi rozmawiał. Gwałtownie ruszył o mało nie rozjeżdżając policjantki i wtedy zaczął się pościg.

Wspomniane nagranie widział też wicekomendant powiatowy Andrzej Hasulak.

- To nagranie wyrwane z kontekstu. Nie ma na nim momentu, gdy wcześniej mężczyzna uderzył funkcjonariusza. Nie ma też jego wcześniejszego zachowania - komentuje Hasulak.

48-latek poddał się samoukaraniu. Zapłacił grzywnę w wysokości 5 tys. zł za znieważenie policjantów i grożenie im.
Dodatkowo otrzymał 1 tys. zł mandatu za wykroczenia drogowe.

Rozmawialiśmy z Januszem Szulcem, głównym bohaterem nagrania. Oto jak relacjonuje przebieg wydarzeń: - Wypadli z radiowozu „jak wariaty”, a ja wyszedłem z samochodu pytając o co im chodzi. Oni o nic nie pytali i kazali położyć się na ziemi. Ja upierałem się, że wolałbym porozmawiać. To wtedy oni do mnie z gazem i był cały ten cyrk widoczny na nagraniu.
Czytaj więcej w serwisie bytow.naszemiasto.pl


Więcej na bytow.naszemiasto.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Wideo

Komentarze 376

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomasz

Tak wyszkoleni milicjanci mają mnie bronić !!!
Musze sobie broń czarnopolową kupić.

S
Sołtysowa

~tumitu, nie pisz palancie komentarzy, jak nie znasz polskiej ortografii i nie umiesz się poprawnie i zrozumiale wysławiać - niedouczony analfabeto jeden.

r
rezop

tym wpisem zapewne pragniesz zdyskredytować tych co nie zgadzają się z bandyctwem okrytym mundurem?

S
Sb

Nie ważne jakie jakiego wykroczenia dopuścił się "zatrzymany" Miał prawo do rozmowy z policjantami. Na filmie wyraźnie widać, że mundurowi nie mieli zamiaru nikogo słuchać. Film ten ukazuje szereg NIEDOPUSZCZALNYCH zdarzeń, których dopuścili się funkcjonariusze. Policjant podczas pełnienia obowiązków służbowych jest urzędnikiem państwowym, reprezentuje państwo, a przede wszystkim stoi na czele prawa. Teraz zadajmy sobie pytanie, jak na czele prawa ma stać ktoś, kto sam go nie przestrzega ? I żadnym wytłumaczeniem dla niestosownego zachowania policjantów jest to, że działali w nerwach. Ich obowiązkiem, niezależnie od sytuacji jest profesjonalne zachowanie. Pan w mundurze nie wykazał się niczym innym niż kompletnym brakiem kultury osobistej ! Pozwolę sobie w tym momencie zacytować fragment jego wypowiedzi " to się połóż k**** " Uważam za niedopuszczalne, że w taki sposób funkcjonariusz policji odzywa się do drugiej osoby, nawet jeżeli dopuściła się ona wykroczenia. Natomiast zachowanie Pani policjant widoczne w 2:11 jest SKANDALICZNE ! i za takie zachowanie powinna zostać zwolniona z pracy oraz odpowiedzieć za to przed odpowiednim sądem.

s
senior

na reformę już jest za późno.Mieszkałem w paru krajach na zachodzie!!!!!Policja jest dla obywatela.cale szczescie ze juz jestes eks!!!

z
zgroza

Jak będę latał po szkoleniach to nie będę miał czasu kwity robić

e
ex-mudurowy

Film nie ukazuje zajścia od początku. Jedyny niezaprzeczalny fakt, który nie zmieni się bez względu na kontekst [czyli to, co zaszło przed rozpoczęciem nagrywania] to to, iż zatrzymywany nie stosuje się do poleceń i stawia opór. W USA ten facet dostałby teaserem po jajach a kobietę zawinęli by za przeszkadzanie

Walić buractwo pałami po łbach, aż zaczną respetkować porządku. Ordnung musi być!

A
Ag

Taka policja ma mnie bronić przed złoczyńcami. Żenujące.

D
Debil

Czytając komentarze, dotyczące tego skrzywdzonego biedaczka Szulca, miewam czasami odruchy wymiotne, wynikające z zawartych w nich aż świdrujących w uszach błędów ortograficznych. Jednocześnie rzuca się w oczy pewna prawidłowość, polegająca na tym, że te ortograficznie mocno niepoprawne wypociny są z reguły niekorzystne dla policjantów i stawiają w korzystnym świetle tego popaprańca polskoniemca czy niemieckopolaka (do końca nie wiem, kim on). Ci krytycy tej blondi i glorifikatorzy tego patałacha Szulca zapewne są w większości absolwentami uczelni pod nazwą "zasadnicza szkoła zawodowa" - sądząc po ilości zawartych tam błędów oraz "literackiego" stylu.

t
tumitu

tu powino być konkretne ślectwo, bogowie policyjne były kiedyś i są obecnie ,rozejżyj się policjant nie potrfi odrużnić horego od zdrwego - zbuja od normalnego itp,sąd zamyka nie pełno sprawnego,za bzdurne pszewinienia , znane mi, obywatel ktury ma ponad 80 lat, będąc w zagajniku rower pozostawił pszy drodze prawdo podobnie go widzieli ale on też widział tyh policjatów i się nie ujawnił , rower do bagażnika i fertih ,moim zdaniem powini jego się zapytać czy dobrze się czuje ? czy nie potrzebuje czasami jakiejsc pomocy? bo wiek robi swoje -mówię dlaczego się ukryłeś, a on mówi nie wiadomo kiedy głupi żartuje , nigdzie nie interweniował ludzie boją się ich jak terrorystów , rower pszepadł ! - odpowieć dla zamerykanizowanyh pszygłópów kture tutaj są opisane -ameryka oaza wolności jaka jest żeczywistość ??? bo moim zdaniem to są newolniki i amerykanie ni są swiadomi tego że są niewolnikami ,broń mają nawet dzieciaki , na ine osiedle nie można pójsć bo można zginąć , sztrzelają do nie pełno sprawnyh ,20 stu mużynów jak zginie to nawet nie podają do informacji , miało być zakaz dostępu do broni , ale oni tego nie zrobią bo oni porzebują kombojów do wysłania na irak i wiele inyh krajów ,i to są nowoczesne niewolniki z złamaną psyhologią rozumowania człowieka , i to są skutki tego co jest? , tu trzeba popatrzeć na swuj kraj co się dzieje -fałszywe media kiedy wałysiątko wypierdolił orła na motocyklu , co było podawane , jechał pszepisowo ????????????? bez komentaża

T
Tomek

Cała ta interwencja , załoga radiowozu , a co gorsza późniejsze wypowiedzi przełożonych to całkowita kpina z systemu i prawa obowiązującego w Polsce. Policjant podejmujący interwencję zobowiązany jest do przestrzegania prawa i reagowania środkami przymusu w sposób gwarantujący skuteczność a zarazem reakcję proporcjonalną do zaistniałej sytuacji. Policjanci na pokazanym filmie nie wykazali się nawet elementarnymi umiejętnościami które, teoretycznie, po przeszkoleniu przed przyjęciem do służby powinni mieć opanowane. Zwracam uwagę , że z materiału wynika ,że byli to funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego - a do takiego nie trafiają raczej .. osoby ze świeżego naboru do policji ... Pomijając wcześniejsze zdarzenie , które znamy jedynie z " raportów funkcjonariuszy " , a ma ono usprawiedliwiać późniejsze zachowanie policjantów to na samym zapisie : Pani Policjant stosuje wielokrotnie gaz o składzie łzawiąco - drażniącym - w stosunku do zatrzymanego , który co widać na zapisie raczej jej czynnego oporu nie stawia i w żaden sposób nie zagraża jej życiu . Działanie takie jest - w moim odczuciu pogwałceniem prawa i bezpodstawnym narażeniem życia i zdrowia ludzkiego na uszczerbek / układ oddechowy, wzrok itp/ . Popełnienie przez zatrzymywanego WYKROCZENIA nie może usprawiedliwiać późniejszego popełniania przestępstwa przez policjanta . Co do " szacownych władz" policji - myślę ,że miast wypowiadać bzdury do prasy - warto zweryfikować w jaki sposób i dzięki komu tak nieprzygotowane osoby znalazły się w służbie . Ponadto co do ich wzrostu - na zapisie nie jestem w stanie go ocenić, ale o ile wiem to chyba istnieją dalej jakieś normy w tym zakresie obowiązujące przy rekrutacji ???? A co do samej interwencji ? gdzie wsparcie, skoro sami nie dawali rady zatrzymać podejrzanego - ? gdzie chwyty, gdzie pałka typu tonfa? Wdając się w taką bezpośrednią kotłowaninę ,a mając jednocześnie przy pasku w kaburach typu otwartego nabita broń palną , sprowadzili realne zagrożenie jej niekontrolowanym przejęciem przez zatrzymywanego co w konsekwencji mogło doprowadzić do realnego ryzyka uszkodzeń ciała bądź utraty życia przez postrzał osób będących w pobliżu lub ich samych ... I na to wszystko - w moim odczuciu brak usprawiedliwienia... Na miejscu Policji - powinni cieszyć się ,że zatrzymany sam poddał się karze, bo analizując wszystkie okoliczności - finału tego przypadku przed NORMALNYM SĄDEM - wcale pewien bym nie był...

V
VW

Ten zatrzymany powinien dać tak porządnie w ryja każdemu z tych pseudopolicjantów, wstyd, ten mały policjant nie miał już siły ustać na własnych nogach i wisiał na tym kierowcy. Przecież taki anemik powinien być wyeliminowany z policji, przecież powinny być jakieś kryteria poboru do policji, a o tej blondynce to szkoda mówić, potrzaskana dokładnie bez rozumna jak każda blondynka. Nawet nie potrafi gazem operować, banda idiotów, teraz trzeba tępić tempych gliniarzy.

h
hero

Nie jest pokazana cała interwencja dlatego też nie można obiektywnie ocenić kto ma rację. W normalnym państwie, z normalnym społeczeństwem taki gość ( przy takim zachowaniu ) by leżał na glebie, potem zapłacił słony mandat i następnym razem by nie cwaniakował" że niby przebierańcy", a ile to niby ujawnionych przypadków w całej Polsce w tym roku było tych przebierańców? że się gość tak głupio tłumaczy, i co niby chcieliby od niego ci przebierańcy ? ma coś na sumieniu, nie rozliczył się zkimś czy co?, a od kiedy umundurowany policjant ma obowiązek się za każdym razem legitymować?. Tu wychodzi znajomość przepisów tego gościa jak też wielu piszących poniżej. Inna sprawa to że w Policji nie ma szkoleń, niestety bez tego nie będziemy mieli samych RAMBO w Policji, lecz nie taka powinna być logika działania Policji, tj. że policjanci mają być: najszybsi ( sami Usain Boolt), najsprawniejsi ( sami Mamedowie Khalidov ) bo jest to niemożliwe, powinni mieć takie środki żeby mogli sobie poradzić w każdej sytuacji, a taki pajac jakby wiedział że go np. odstrzelą to by na pewno nie pajacował tylko grzecznie rozmawiał. Niech jedzie do USA i tak pajacuje to zaręczam że dostałby kulkę od policjanta i nawet w lokalnej gazecie by o tym nie pisali. Niestety to tylko Polska.

b
batman

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć , nie przysługuje on wraz ze stanowiskiem, czy zawodem - na przykład policjanta. Kompletny brak profesjonalizmu, wyszkolenia, czy odrobiny inteligencji ze strony bytowskich policjantów. Jeśli chcą przeprowadzać jakiekolwiek interwencje, to czas na repetę w szkole policji. Skoro tacy mają 'strzec mnie od wszystkiego złego", to chyba strzeż mnie panie Boże przed nimi, a nie przed tym "złem".

k
kuku

trudno jest skutecznie kogoś większego spacyfikować jak cię nagrywają.

Dodaj ogłoszenie