Polecą głowy wicestarosty i szefa Komisji Rewizyjnej

  Polecą głowy wicestarosty i szefa Komisji Rewizyjnej

  Leszek Literski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Szykują się wielkie zmiany w samorządzie powiatu bytowskiego. Na najbliższej sesji najprawdopodobniej rozpadnie się koalicja PO i PiS z lokalnym Porozumieniem Samorządowym.
  Przedstawiciele PO postanowili, że wyrzucą ze stanowiska wicestarostę Krzysztofa Sławskiego z PS. Odwołany zostanie też Wojciech Duda, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Oficjalnym powodem zmian jest niezadowolenie z ich pracy.

  - Z wicestarostą Sławskim w wielu sprawach nie mogliśmy dojść do porozumienia - tłumaczy starosta Jacek Żmuda-Trzebiatowski, ale nie podaje szczegółów.

  Nieoficjalnie wiadomo, że Sławskiemu zaszkodziło wzmacnianie w powiecie struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego jest szefem.
  Robił konkurencję Platformie, a do PSL zapisało się kilku ważnych polityków z gmin. Konflikt nasilił się, gdy Sławski wyłamał się i podpisał wniosek o odwołanie Zbigniewa Binczyka, dyrektora Szpitala Powiatu Bytowskiego.

  - Na zebraniu zdecydowaliśmy się na odwołanie wicestarosty - potwierdza Adam Leik, członek PO i wiceburmistrz Bytowa.

  Sławski uważa, że to zemsta polityczna, a nie pochodna oceny jego pracy.
  - Platforma nie mogła przeżyć, że PSL jest coraz silniejsze. Te posunięcia sprawią, że staniemy się jeszcze bardziej popularni - komentuje.

  Ostrzej do sprawy podchodzi szef Komisji Rewizyjnej.

  - Wyrzucają mnie, bo kierowałem sprawy do prokuratury i ujawniałem układy kolesiowskie. To ja tropiłem nieprawidłowości, doprowadzając do kontroli w Zarządzie Dróg Powiatowych i w Wydziale Geodezji - podkreśla Wojciech Duda. - Kolegom z koalicji nie podobało się to. Były na mnie naciski, bym siedział cicho i niczego nie ruszał. Dopięli swego.

  Wyrzucenie ludzi PS ze stanowisk oznacza rozpad koalicji, ale nie oznacza utraty większości w głosowaniach. PO ma w 19-osobowej radzie 7 radnych, a PiS kolejnych 3. Opozycyjna Niezależna Inicjatywa Wyborcza ma 4, a odrzucony PS 5.

  Ta arytmetyka sprawia, że koalicja nie powinna mieć problemów z przegłosowaniem znaczącej, bo wynoszącej 1500 złotych, podwyżki wynagrodzenia starosty. Propozycję zgłosił przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Hrycyna. Jeśli stosowna uchwała zostanie przyjęta, starosta będzie zarabiał prawie 10 tysięcy złotych brutto. W odwecie PS zapowiada, że złoży wniosek... o odwołanie przewodniczącego rady Andrzeja Hrycyny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sławski powróci...

  burmistrzwon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  ...do starostwa. Na białym koniu. i POpędzi platformerskich towarzyszy tam, gdzie Palikoty zimują. Cały Bytów jest z Krzyśkiem!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo