Połączą Otomin z Kolbudami

  Połączą Otomin z Kolbudami

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  O Otominie w gminie Kolbudy niektórzy żartują, że leży za siedmioma górami i tylomaż lasami. W stwierdzeniu tym jest odrobina prawdy, bo do miejscowości można dojechać z Kolbud tylko leśnymi duktami lub okrężną drogą, wzdłuż obwodnicy Trójmiasta.
  W tej sytuacji zrozumiała jest radość gminnych samorządowców, którzy otrzymali decyzję o przyznaniu pieniędzy na budowę trasy łączącej Otomin z Kowalami.

  - Zarząd Województwa Pomorskiego przekazał nam te środki, jako wsparcie dla rozwoju gospodarczego - mówi Leszek Grombala, wójt gminy Kolbudy. - Dzięki nim podniesiemy atrakcyjność gruntów należących do samorządu, ale skorzystają też mieszkańcy Otomina.


  Budowa trasy, o której mówi włodarz, rozpocznie się w Kowalach, przy zjeździe na obwodnicę. Na realizację pierwszego etapu gmina Kolbudy otrzymała 3 045 560,68 zł. To nieco ponad 18 proc. z planowanych 17 mln zł, jakie ma kosztować realizacja całości projektu.

  - Ta inwestycja zbiega się z trwającą w kilku miejscach modernizację drogi wojewódzkiej numer 221 - dodaje wójt Grombala. - Zbliża się do końca jej remont w sąsiadującej z Gdańskiem części Kowal, a w planach jest przebudowa skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Jankowo. Ma tam powstać rondo.

  - Takiego rozwiązania wymaga zwiększający się ruch samochodowy oraz intensywna zabudowa okolicznych terenów - argumentuje wójt. - Bez odpowiedniej infrastruktury gmina nie może myśleć o dalszym rozwoju.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo