„Polacy za granicą” – seria wywiadów podróżniczych na czas pandemii

Materiał informacyjny Stowarzyszenia Morena

Ten rok jest dla podróżników prawdziwym wyzwaniem. Najpierw zamknięte granice i odwołane loty, następnie podróżowanie tylko z negatywnym wynikiem na COVID-19, obecnie niezwykle skomplikowane i zróżnicowane obostrzenia, które odstraszają od zakupu biletów. Jednak Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku poza poruszaniem ważnych tematów ze świata polityki międzynarodowej postanowił zrobić coś dla swoich odbiorców i pozwala im podróżować po opowieściach innych. Czyli? Stworzył serię wywiadów, w których pyta Polaków mieszkających za granicą o to jak wygląda ich życie, czego im brakuje, co nieoczywistego warto zobaczyć i jak ważne jest docenianie polskiej kuchni.

Ponadto w wywiadach dowiedzieć się można:

  • Jak szybko zapoznać się z Finami?
  • Jak w Berlinie poczuć się jak w Turcji?
  • Gdzie w kraju sztormów zjeść prawdziwą pomidorową ucztę?
  • Jakie ciekawostki skrywają w sobie Ateńczycy?
  • W czym szwajcarskie pociągi przypominają japońskie?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zdobędziecie oglądając cykl wywiadów pod tytułem „Polacy za granicą”, dostępny na: https://www.youtube.com/channel/UC9Ea8re-Zmx_9RQjXSZP9wA/featured?view_as=subscriber

RODM Gdańsk zaprasza do obejrzenia opowieści Ady z Turcji, Agnieszki ze Szwajcarii, Karoliny z Finlandii, Maćka z Grecji i wielu innych! Podejrzenie czyjegoś punktu widzenia i posłuchanie o innym kraju z perspektywy mieszkańca może zaskoczyć.

A jeśli mieszkacie za granicą i chcielibyście opowiedzieć swoją historię - skontaktujecie się z RODM Gdańsk, przesyłając maila na: [email protected].

Dodaj ogłoszenie