Polacy z Pomorza na Motocrossowym Pucharze Narodów Quadów

Bogdan KwapisiewiczZaktualizowano
Pomorskim specjalistom jazdy na  quadach trochę brakowało do najlepszych<br>
Pomorskim specjalistom jazdy na quadach trochę brakowało do najlepszych materiały prasowe
W dniach 25-27 września rozegrano na torze Am Hahneberg w Niemczech pierwszą edycję Motocrossowego Pucharu Narodów Quadów. Wśród 15 reprezentacji europejskich znaleźli się także Polacy. Pomorscy kibice mogą czuć satysfakcję, że reprezentowali nas trzej zawodnicy wywodzący się z naszego regionu: Mateusz Wojciechowski z AMK Człuchów/Univerpal Racing Team, Piotr Majkowski oraz Grzegorz Brzozowski z Gdańskiego Auto Moto Klubu.

Do dwudniowej rywalizacji przystąpiło 45 zawodników, wśród których znaleźli się tak znani mistrzowie, jak Paul Holmes czy Romain Couprie. Wszyscy startujący zostali podzieleni na trzy grupy: A, B, C po jednym z trzech zawodników z każdej reprezentacji. Pierwsze wyścigi kwalifikacyjne poszczególnych grup trwały 20 minut plus dwa okrążenia. Polacy zajęli kolejno właściwe dla swojej grupy lokaty:

Grupa A
- Mateusz Wojciechowski, 13. miejsce, najlepszy czas okrążenia 2:07.402. Zwycięzca Romain Couprie Francja, najlepszy czas okrążenia 1:57.686

Grupa B - Piotr Majkowski, 12. miejsce, najlepszy czas okrążenia 2:08.429. Zwycięzca Paul Holmes Wielka Brytania, najlepszy czas okrążenia 1:59.979

Grupa C - Grzegorz Brzozowski, 9. miejsce, najlepszy czas okrążenia 2:09.382. Zwycięzca Jason Macbeth, Wielka Brytania, najlepszy czas okrążenia 1:59.405.

W drugim dniu zawodów na starcie do 30-minutowego wyścigu stanęło 30 quadów. Jako pierwsi wystartowali w grupie A+B Mateusz Wojciechowski razem z Piotrem Majkowskim. Mateusz zajął 13., a Piotr 22. miejsce. Pierwsze miejsce w tej rundzie wywalczył Romain Couprie. W drugiej rundzie, gdzie startowała grupa B+C, ponownie po godzinnej przerwie startował Piotr razem z Grzegorzem Brzozowskim. W tej rundzie emocje kilku zawodników doprowadziły do poważnej kolizji. Na szczęście nasi jeźdźcy uniknęli bezpośredniego kontaktu z rywalami, co pozwoliło na uzyskanie kolejnych dobrych wyników:

Piotr Majkowski zajął 22. miejsce z czasem 2:10.867, Grzegorz Brzozowski miejsce 15. z czasem 2:09.660. W tej rundzie rywali zdominował Brytyjczyk Paul Holmes z czasem najlepszego okrążenia 1:57.490.

Ostatnia runda, tzw. Heat 3, zakończyła się wyjątkowo pomyślnie dla Mateusza Wojciechowskiego. Z czasem 2:06.232 zajął miejsce 9. Zwycięzcą tego biegu był ponownie rewelacyjny Romain Couprie z Francji.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja Polski zajęła 9. miejsce. Na pierwszych trzech pozycjach klasyfikacji generalnej uplasowały się kolejno:

Francja, Portugalia i Holandia. Biorąc pod uwagę krótką historię wyścigów quadów w Polsce - ten wynik można uznać za satysfakcjonujący.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.