Polacy wygrali z Norwegią w Gdyni! Złota bramka Pawła Jaroszyńskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przemysław Świderski
Reprezentacja Polski U-21, po bramce z rzutu wolnego w wykonaniu Pawła Jaroszyńskiego, pokonała na stadionie miejskim w Gdyni kadrę Norwegii 1:0.

To był co prawda tylko mecz towarzyski, ale orły Marcina Dorny koniecznie chciały zaprezentować kibicom w Gdyni i również tym przed telewizorami futbol przyjemny dla oka. W rzeczywistości jednak to nie był pojedynek obfitujący w emocje, który porwałby fanów piłki nożnej w Polsce. Biało-czerwoni wygrali i chwała im za to. Ale równie dobrze mogli to spotkanie też przegrać.

Już w 7. minucie spotkania Norwegowie powinni objąć prowadzenie. Dogodną okazję jednak zmarnował Alexander Sorloth. Później mieli kolejne, choć już nie tak klarowne. Polacy natomiast próbowali odgryzać się rywalowi, ale nie mieli pomysłu na to, jak mu poważnie zagrozić. Kiedy piłka dochodziła już do pola karnego Norwegów, to tam właśnie akcja miała swój finisz.

Na drugą połówkę Polacy wyszli już nieco odmienieni. Śmielej atakowali, ale stuprocentowych sytuacji skonstruować długo nie potrafili. Aż wreszcie nadeszła 71. minuta meczu. Tuż przed polem karnym sfaulowany został Patryk Lipski. Chwilę potem znakomitym strzałem blisko słupka popisał się Paweł Jaroszyński.

ZOBACZ BRAMKĘ PAWŁA JAROSZYŃSKIEGO

Norwegowie od tego momentu bardziej się otworzyli. Ich ataki były coraz groźniejsze, a Polakom momentami sprzyjało szczęście. W 86.minucie biało-czerwoni powinni dobić rywala. Dariusz Formella po bardzo długim rajdzie w kontrataku oddał strzał na bramkę przeciwnika, ale golkiper reprezentacji Norwegii z trudem wybił futbolówkę. Do piłki dopadł jeszcze Adam Dźwigała, ale fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

- Nie wszystko funkcjonowało jeszcze idealnie, co widać, ale ważne jest to, że wygraliśmy. Zwycięstwa zawsze budują - podsumował spotkanie Marcin Dorna.

Dodajmy, że w czwartek na boisku nie pojawił się żaden zawodników reprezentujący na co dzień Arkę Gdynia i Lechię Gdańsk.