Pokazały dobrą formę [WIDEO]

Szczypiornistki z Kościerzyny wywalczyły drugie miejsce w turnieju w Piotrkowie Trybunalskim.

W pierwszym spotkaniu nasze zawodniczki zagrały z gospodyniami, czyli zespołem Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Od pierwszych minut na parkiecie toczyła się niezwykle wyrównana walka. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi, która mogłaby zadecydować o losach meczu. W efekcie kibice mogli oglądać przez 60 minut ciekawe widowisko. Ostatecznie zakończyło się ono remisem 36:36. O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowały więc rzuty karne. Niestety, lepiej wykonywały je rywalki, które wygrały 3:2. W kolejnych spotkaniach, kościerski zespół zmierzył się z Koroną Handball Kielce oraz I-ligową drużyną Varsowii Warszawa. W meczu z Koroną wyrównana była tylko pierwsza połowa, która zakończyła się remisem 14:14. W drugiej odsłonie dominowały nasze szczypiornistki, które ostatecznie zwyciężyły 28:23. W ostatnim starciu, kościerzynianki nie dały żadnych szans drużynie ze stolicy, pokonując ją 32:24.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodniczek - powiedział po turnieju trener kościerskiej ekipy, Dariusz Męczykowski. - Bardzo dobrze zagrały z Piotrcovią, ale o zwycięstwie zadecydowały karne. Forma jest coraz lepsza, co jest dobrym prognostykiem przed sezonem.

Warto też dodać, że najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Marszałek z Piotrcovii. Z najlepszą bramkarkę uznano Agnieszkę Kordunowską-Lupę z UKS, a królową strzelczyń została Joanna Gędłek z UKS.