Pojedynek Sokoła ze Spójnią zakończył się podziałem punktów

W derbowym pojedynku Pomorza Sokół Browar Kościerzyna zremisował w Kar-Do Spójnia Gdynia 25:25.

Początek meczu rozgrywanego w Gdyni, napawał nadzieją, że drużyna Andrzeja Gryczki przywiezie komplet punktów. Po kilku minutach kościerska ekipa prowadziła już 6:1. Gospodarze szybko jednak się otrząsnęli i zaczęli niwelować straty. Po kwadransie gry na tablicy widniał wynik 7:8. Kościerscy szczypiorniści w kolejnych minutach dominowali i ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem trzybramkowe. Jednak ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 12:13 dla Sokoła.

Po zmianie stron gospodarzom udało się po raz pierwszy w tym meczu wyjść na prowadzenie. Sokół jednak nie pozwolił przeciwnikom na wypracowanie przewagi i doprowadził do remisu. Do końcowego gwizdka sędziego, żadnej drużynie nie udało się zdobyć większej przewagi niż dwie bramki.

Końcówka była bardzo emocjonująca, ponieważ na 5 sekund przed końcową syreną jedną bramką prowadzili gdynianie. Jednak po skutecznym wykonaniu rzutu karnego przez Adama Lisiewicza mecz zakończył się podziałem punktów.

Kolejny mecz Sokół Browar Kościerzyna rozegra w sobotę o godz. 18. Rywalem zespołu będzie ekipa Mebli Wójcik Elbląg