Podwójne derby powiatu

W ostatniej kolejce rozgrywek A-klasy doszło do derbowych spotkań, w których zmierzyły się zespołu Ceramika Łubiana z KS Skorzewo oraz Gwiazdy Karsin z Jareksem Grabowo. Natomiast Wda Lipusz walczyła z Tęczą Brusy.

W rywalizacji Ceramika ze Skorzewem toczyła się bardzo wyrównana walka od pierwszych minut spotkania, a sytuacje, które wypracowywały obydwie ekipy, zazwyczaj kończyły się fiaskiem. Jedyna bramka, jaka padła w pierwszej odsłonie, została zdobyta przez zespół ze Skorzewa w końcowej fazie pierwszej połowy. Jej autorem był Jakub Ferdynus, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Ceramika.

W drugiej części meczu, pierwszej nadarzającej się okazji do podwyższenia rezultatu nie zmarnowali piłkarze Skorzewa. Tym razem Bartosza Sędzickiego pokonał Krzysztof Cichosz.
Kilkanaście minut później ekipa ze Skorzewa została zmuszona do gry w "10" ponieważ w efekcie dwóch żółtych kartek murawę musiał opuścić jeden z zawodników tego zespołu. Osłabienie przeciwnika wykorzystał Ceramik, który strzelił kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Turzyński. Wynik meczu na 3:1 dla Skorzewa ustalił Wojciech Kobierzyński.

W drugim derbowym spotkaniu Gwiazda Karsin rozgromiła ekipę Jareksa Grabowo 4:0. Natomiast Wda Lipusz zanotowała wysokie zwycięstwo nad Tęczą Brusy, którą pokonała aż 5:1.