Podstawówki otworzą drzwi dla przyszłych uczniów. Dni...

  Podstawówki otworzą drzwi dla przyszłych uczniów. Dni otwarte od 2 lutego

  Natalia Grzybowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Podstawówki otworzą drzwi dla przyszłych uczniów. Dni otwarte od 2 lutego
  1/5
  przejdź do galerii

  ©pixabay

  Rekrutacja do przedszkoli, zerówek i klas I w Gdańsku rozpocznie się już 4 marca. Jak co roku poprzedzą ją Dni Otwarte gdańskich szkół podstawowych. Już w najbliższe soboty, tj 2 i 9 lutego, oraz 1,2 i 9 marca przyszli uczniowie, przedszkolaki i ich rodzice będą mogli poznać miejsce ich dalszej nauki.
  Podstawówki zapraszają na dni otwarte

  W najbliższe soboty, tj. 2 i 9 lutego, oraz 1, 2 i 9 marca wszystkie gdańskie szkoły organizują Dni Otwarte, podczas których rodzice, ale przede wszystkim przyszli uczniowie i przedszkolaki będą mogli poznać swoje przyszłe miejsce nauki.

  - Przed rodzicami sześciolatków czas trudnych i ważnych decyzji. Wybór właściwego przedszkola lub szkoły, to decyzja wiążąca się z edukacją dziecka na całe życie. - mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk. - Miasto Gdańsk, podobnie jak w ubiegłych latach, we współpracy z dyrektorami gdańskich szkół podstawowych i przedszkoli przygotowało szeroką ofertę wsparcia rodziców w podjęciu tej decyzji.

  Dni Otwarte będą również okazją do tego, by porozmawiać z nauczycielami, pedagogami i dyrektorami placówek na temat możliwości i warunków, jakie najmłodszym stwarza dana placówka. Swoją pomoc oferują także Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne.

  - Jak co roku szczególną uwagę poświęcamy rodzicom dzieci 6-letnich, przed którymi istotna decyzja – kontynuacja nauki w przedszkolu lub wybór oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. – wyjaśnia Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego ds. edukacji Grzegorz Kryger. - Dni Otwarte są okazją, aby przekonać się, że nasze dziecko jest gotowe na pójście do tzw. zerówki szkolnej. Zarówno nauczyciele, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, jak i dyrektorzy szkół służą pomocą, aby pomóc Rodzicom w dokonaniu właściwego wyboru.

  Szkoły gotowe na przyjęcie 6-latków

  Jak przekonują urzędnicy, szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków w oddziałach przedszkolnych. Placówki zapewniają wsparcie wykwalifikowanej kadry, która będzie pracowała z dzieckiem od tzw. "zerówki" przez cały okres edukacji wczesnoszkolnej, dodatkowy rok adaptacji w przyjaznej przestrzeni szkolnej przed rozpoczęciem nauki w klasie pierwszej, a także bogatą ofertę zajęć i dostosowaną infrastrukturę z miejscem do zabawy.

  Spotkania z pracownikami szkół mają służyć również wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości, które mogą mieć rodzice podejmujący decyzję o wyborze oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

  - Istotny jest fakt, że tzw. „zerówki” szkolne funkcjonują na takich samych zasadach, jak grupy w przedszkolach, tzn. gwarantują 10-godzinną bezpłatną opiekę, mogą zapewnić całodzienne wyżywienie oraz co równie ważne, to identycznie jak przedszkola, są placówkami nieferyjnymi zapewniającymi również opiekę podczas dyżurów wakacyjnych - zapewnia Piotr Kowalczuk.

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo