PODR już w Lubaniu!

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Dobra wiadomość dla wszystkich rolników. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oficjalnie został już przeniesiony z Gdańska do Lubania.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zmienił nie tylko siedzibę, ale i nazwę. Obecnie PODR w Lubaniu mieści się przy ulicy Tadeusza Maderskiego 3. Zmodernizowana siedziba służy już rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich.

Modernizacja i adaptacja na cele biurowe budynku dawnej szkoły kosztowała 4 603 753,39 zł. Na tę kwotę składają się środki z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, funduszy unijnych oraz środki własne PODR. Obecnie w budynku pracują 44 osoby, które do dyspozycji mają 53 nowoczesne pomieszczenia, w tym dwie sale konferencyjne. Powierzchnia użytkowa jednopiętrowej, podpiwniczonej siedziby PODR wynosi 1075,35 m2.

- Warto wspomnieć o tym, że prace budowlane postępowały wyjątkowo szybko. Umowę na adaptację na cele biurowe budynku dawnej szkoły podpisaliśmy 3 listopada 2015 roku, a obecne wszyscy pracownicy, którzy wcześniej swoje obowiązki wykonywali w Gdańsku, pracują w Lubaniu. Nowa siedziba przeszła wszystkie wymagane odbiory i pełni już swoją funkcję - mówi Aleksander Mach, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. - Budynek jest innowacyjny ponieważ do termomodernizacji użyto materiałów, które spełniają współczesne normy oszczędności energii i ochrony środowiska. Do ogrzewania budynku wykorzystana będzie powietrzna pompa ciepła.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, „wrócił” po wielu latach do swojej pierwotnej siedziby. Warto przypomnieć, że 15 maja 1957 roku powstał w Lubaniu Rolniczy Rejonowy Zakład Doświadczalny pod kierunkiem Tadeusza Maderskiego - pierwszego dyrektora i organizatora jednostki, którego imieniem nazwano ulicę przy obecnej siedzibie PODR. W listopadzie 1975 roku decyzją ministra rolnictwa zakład w Lubaniu zmienił nazwę na Wojewódzki Ośrodek Postępu Rolniczego. Pod koniec 1990 roku powołano Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. W obiektach biurowych i hotelu powstało Liceum Zawodowe Wiejskiego Gospodarstwa Domowego. Teraz PODR swoją siedzibę ma znowu w Lubaniu.

Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres:
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu
ul. Tadeusza Maderskiego 3
Lubań
83-422 Nowy Barkoczyn

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie