Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podkarpacie pomaga uchodźcom. Poseł PiS, Krzysztof Sobolewski, był na granicy Polski z Ukrainą

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
facebook.com/KrzysztofSobolewskiPiS
W niedzielę o godz. 20:00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion. Na granicy już dwa razy – we wtorek i w sobotę – był poseł Prawa i Sprawiedliwości, sekretarz generalny partii, Krzysztof Sobolewski. Polityk dziękował wszystkim służbom, wolontariuszom, wojewodom oraz mieszkańcom Podkarpacia za zaangażowanie w niesienie pomocy osobom, które każdego dnia przybywają do Polski, chcąc chronić życie swoje i swoich dzieci.

Dzisiaj o godz. 20:00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion, o czym poinformowała polska Straż Graniczna. „To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę” – dodała we wpisie na Twitterze.

Poseł Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, był na granicy Polski z Ukrainą w sobotę. Po wizycie dziękował na Facebooku wszystkim służbom, wolontariuszom, wojewodom oraz mieszkańcom Podkarpacia za zaangażowanie w niesienie pomocy osobom, które każdego dnia przybywają do Polski chcąc chronić życie swoje i swoich dzieci.

„Budynek Tesco przy ul. Lwowskiej w Przemyślu stało się centrum logistycznym dla uchodźców, którzy mogą znaleźć tam schronienie. Już teraz pomoc tę otrzymało blisko 1,5 tys. osób” – relacjonował na Facebooku Krzysztof Sobolewski.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości dodał, że „podobnie jest w Hali Kijowskiej w Młynach koło Korczowej, gdzie przygotowany został punkt recepcyjny, w którym przebywa ok. 2,5 tys. Ukraińców”.

„Skoordynowane działanie sprawia, że każdy, kto trafia do tych miejsc, może liczyć na ciepły posiłek, nocleg, informację, pomoc medyczną oraz transport do konkretnego miasta, gdzie uciekający przed wojną chcą się udać” – napisał.

Podkreślił, że „w tym szczególnie trudnym czasie niezwykle ważna jest jedność i solidarność. Polacy zdają ten egzamin, z czego jestem bardzo dumny”. „Dziękuję” – dodał.

Sobotnia wizyta na granicy była drugą wizytą Krzysztofa Sobolewskiego. Wcześniej polityk Prawa i Sprawiedliwości był tam we wtorek.

„Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Służbom, Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Wojsku, Służbom Celnym za Waszą pracę przy przejściach granicznych, nie tylko w Przemyślu, Korczowej i Medyce, gdzie miałem okazję być, ale w całej Polsce, za zorganizowanie i pomoc, jaką niesiecie naszym sąsiadom z Ukrainy” – pisał wówczas na Facebooku.

Dodał, że „nie brakuje ciepłego posiłku, ubrań, czy środków czystości. Wszyscy, którzy uciekając przed wojną trafiają do Polski, otoczeni są opieką i kierowani tam, dokąd chcą się udać”.

„Wasze działania są niezwykle ważne i potrzebne, także jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. W Ich imieniu składam podziękowania, ponieważ pomimo napływających uchodźców, lokalne społeczeństwo czuje się w pełni spokojne i bezpieczne” – podkreślił.

„Ratownikom Medycznym, Harcerzom i Harcerkom, Wolontariuszom i Wolontariuszkom, OSP, organizacjom pozarządowym, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich dziękuję za trud i poświęcenie, ręce zawsze gotowe do niesienia pomocy innym. Dziękuję Mieszkańcom Podkarpacia za okazane wsparcie i solidarność z narodem ukraińskim, za Wasze otwarte domy i serca, za to, że pokazujecie, czym jest prawdziwa polska gościnność” – napisał Krzysztof Sobolewski.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podkarpacie pomaga uchodźcom. Poseł PiS, Krzysztof Sobolewski, był na granicy Polski z Ukrainą - Portal i.pl

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki