Podatek bykowy już w 2019? Podatek od bezdzietnych. Single zapłacą więcej! Rząd wprowadzi nowy podatek? Odpowiedź ministerstwa 17.07.2019

Pola LewickaZaktualizowano 
unsplash
Podatek bykowy (podatek od bezdzietnych) już w 2019? Rząd ma pomysł na podatek od bezdzietnych. Single zapłacą więcej! Jest odpowiedź ministerstwa 25.06.2019 Nie masz dzieci? Płać większe podatki! Wyższy podatek dla osób, które po przekroczeniu pewnego wieku wciąż nie mają dzieci, to pomysł nowy, a jednocześnie niezbyt nowatorski. Zdaniem rządzących byłby motywacją dla młodych, by rodzicielstwa nie odkładać w czasie. W Polsce rodziny mogą liczyć na różne ulgi, dodatki oraz świadczenia socjalne - w lipcu 500 plus będzie wypłacane również na pierwsze dziecko. Skąd jednak brać pieniądze na te świadczenia? Nowy pomysł ministerstwa wskazuje na to, że single zapłacą dodatkowy podatek.

Rząd PiS od początku stawia na politykę prorodzinną sięgając po wiele możliwych środków, które umożliwiają jej realizowanie w pełni. Świadczenia socjalne to jedna z opcji, dobrze przyjęta przez Polaków, a przez to również rozszerzana. W lipcu 500 plus objęte będzie każde dziecko do ukończenia 18 roku życia. Warto wspomnieć także o 300 plus na wyprawkę szkolną.

Czytaj także

Podatki dla bezdzietnych. Bykowe - kto zapłaci?

Rząd rozwija politykę socjalną, ale pojawiają się też pytania, jakie będzie źródło finansowe dla zwiększanych świadczeń. Rzeczpospolita wywołała burzę po publikacji informacji z niejawnego jeszcze projektu MSWiA, który dotyczy polityki migracyjnej.

- Na obecnym etapie minister Elżbieta Witek podjęła decyzję, że nie będą prowadzone jakiekolwiek prace nad pomysłem opodatkowania osób bezdzietnych. – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w reakcji na szeroko komentowane doniesienia opublikowane w poniedziałek, 24 czerwca przez "Rzeczpospolitą".

Podatek dla bezdzietnych. Rząd wprowadzi bykowe? Komentarze

W sieci zawrzało. Dla osób, które nie są objęte świadczeniami czy ulgami, taki podatek to kolejne obciążenie. I chociaż ministerstwo przekonuje, że gotowy dokument zostanie przekazany do konsultacji społecznych po dyskusji Zespołu do Spraw Migracji, to w sieci pojawiają się już komentarze dotyczące wcielenia w życie wyższych podatków dla bezdzietnych.

Bykowe w Polsce 2019. Bezdzietni zapłacą większe podatki?

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 324

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Z
Za

...a czy Bykowa Kaczka z żoliborza za płaci? ...czy poda w akcjie urodzenia swojego kota jako swioje dziecko? PiS = PZPR!! Już na was nie zagłosuję! ...i tak przy samorządowych i europejskich na was pisiory już nie zagłosowałem!! Jesteście tym samym czym był PZPR i PRL oraz tym czym jest NOWOCZESNE NIEMIECKIE PO!!

N
Niepłodna

Ja i mój mąż długie lata bezskutecznie leczyliśmy się na niepłodność. W końcu zdecydowaliśmy się na in vitro na które wydaliśmy ponad 50 tyś. Niestety my razem nie możemy mieć dzieci - genetyka i immunologia. Z innymi partnerami jest duża szansa ale że zawarliśmy sakramentalny związek małżeński to nie uznajemy rozwodów. Niepłodność przypłaciłam załamaniem psychicznym i depresją z której do tej pory nie mogę się pozbierać. Mąż też głęboko to przeżył. Ktoś kto ma dzieci nawet nie wyobraża sobie jaki to jest ból patrzeć na dzieci czy kobiety w ciąży. Czy naprawdę chcecie nas świadomie i z premedytacją karać za to że nie mamy dzieci chociaż tak bardzo ich pragniemy? Czy jesteście aż tak wyzuci z uczuć że nałożycie na nas podatek od największego nieszczęścia jakie nas w życiu spotkało?

G
Gość po Niedzieli

Prezes niech płaci sobie bykowe... ma z czego.

D
Dzidzia 84

Niech się szanowny rząd pier..oli . Może jeszcze podatek za posiadanie i bzykanie kota dla pana prezesa . W życiu nie zapłacę za własny wybor ani złotówki. Skoro nie chce mieć dzieci , to moja decyzja. Niech szukają kasy na 500 dla patologii gdzie indziej. Nikt nie zmusi mnie bum płacił podatki większe , wole zrezygnować z etatu i sam odkładać sobie kasę na emeryturę robiąc bez umowy . PiS może mi naskoczyć

Z
Zonk
2019-07-05T22:28:43 02:00, ToM:

W Polsce nie ma warunków, aby mieć wcześniej dzieci. Załóżmy, że para po studiach chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Mają średnio po 24 lata, nie mają mieszkania, często stałej pracy, zarobki na początku też raczej nie powalają. Jak w tych warunkach można świadomie mieć dziecko?

2019-07-06T20:52:37 02:00, Gość:

Na zachodzie byki płacą wysoki podatek A jak mówisz wychowanie w Polsce dziecka to wielki trud to szanujcie ludzi co mają dzieci i nie żałuj nikomu 500 a w każdym kraju jest . A 💯 zł nie zbawi byków do 26 lat nie będą płacić podatku więc Ok.

2019-07-07T00:20:16 02:00, Gość:

zyj sobie za swoje pieniadze i odpieprz sie od moich, ok? Tyle mi wystarczy. ODPIEPRZ SIE PO PROSTU! Nie bede szanował żadnych złodziei, co to sobie chca zyc na moj koszt.

Amen :-)

G
Gość
2019-07-05T22:28:43 02:00, ToM:

W Polsce nie ma warunków, aby mieć wcześniej dzieci. Załóżmy, że para po studiach chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Mają średnio po 24 lata, nie mają mieszkania, często stałej pracy, zarobki na początku też raczej nie powalają. Jak w tych warunkach można świadomie mieć dziecko?

2019-07-06T20:52:37 02:00, Gość:

Na zachodzie byki płacą wysoki podatek A jak mówisz wychowanie w Polsce dziecka to wielki trud to szanujcie ludzi co mają dzieci i nie żałuj nikomu 500 a w każdym kraju jest . A 💯 zł nie zbawi byków do 26 lat nie będą płacić podatku więc Ok.

Skoro mówisz coś o szacunku to nie uważasz, że należy się on każdemu człowiekowi a nie tylko zawodowym dzieciorobom?

Porównaj jeszcze nasze zarobki z zachodnimi...

Nie wiesz o czym mówisz. Nikt normalny i wykształcony nie mnoży dzieci do liczby, ponad którą nie będzie mógł na nich sam zarobić. Przyjdzie inflacja (jeśli rozumiesz to pojęcie) i przez "pińcet plus" wszyscy będziemy w czarnej d, a najbardziej odczują to ci, którzy będą mieć najwięcej dzieci i darmowe papu się skończy. Czy Wasze umysły są na tyle sprawne by to pojąć?

Pis przekupuje ludzi, kupuje sobie wyborców z moich pieniędzy(p. K.Mikke trafnie to nazwał...) Bardziej szanuję ludzi, ktorzy żyją z pracy własnych rąk a nie pasożytują na innych, ucząc tego samego swoje dzieci.

B
Belzebub toruński

Mnózta się,rozmnażajta się i cynta cynicznie ziemię poddaną a jak zmiana klimata dokona z ziami pustynia to udzierajta gdzie łocy poniosą i ratujta się kto może na kły, na pazury, na więksa chwała Boża!!!!Alleluja i do powodu!!!!!

G
Gość
2019-07-05T22:28:43 02:00, ToM:

W Polsce nie ma warunków, aby mieć wcześniej dzieci. Załóżmy, że para po studiach chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Mają średnio po 24 lata, nie mają mieszkania, często stałej pracy, zarobki na początku też raczej nie powalają. Jak w tych warunkach można świadomie mieć dziecko?

2019-07-06T20:52:37 02:00, Gość:

Na zachodzie byki płacą wysoki podatek A jak mówisz wychowanie w Polsce dziecka to wielki trud to szanujcie ludzi co mają dzieci i nie żałuj nikomu 500 a w każdym kraju jest . A 💯 zł nie zbawi byków do 26 lat nie będą płacić podatku więc Ok.

zyj sobie za swoje pieniadze i odpieprz sie od moich, ok? Tyle mi wystarczy. ODPIEPRZ SIE PO PROSTU! Nie bede szanował żadnych złodziei, co to sobie chca zyc na moj koszt.

G
Gość
2019-07-05T22:28:43 02:00, ToM:

W Polsce nie ma warunków, aby mieć wcześniej dzieci. Załóżmy, że para po studiach chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Mają średnio po 24 lata, nie mają mieszkania, często stałej pracy, zarobki na początku też raczej nie powalają. Jak w tych warunkach można świadomie mieć dziecko?

Na zachodzie byki płacą wysoki podatek A jak mówisz wychowanie w Polsce dziecka to wielki trud to szanujcie ludzi co mają dzieci i nie żałuj nikomu 500 a w każdym kraju jest . A 💯 zł nie zbawi byków do 26 lat nie będą płacić podatku więc Ok.

G
Gość

To jest zmuszanie do małżeństw, które nigdy nie powinny zostać zawarte lub do grzechu cudzołóstwa. Brawo pis. Co za tęgie głowy :D

d
dacesd

Już widzę te ogłoszenia

"Zaleję bezdzietną po 30-stce"

M
Miro
2019-07-05T17:28:58 02:00, Gosciowa:

Kaczyński też zapłaci stary Dziad

Kaczu nie zapłaci bo kota ma predzej będzie KOT

G
Gość
2019-07-06T00:57:05 02:00, Kinga:

A czy księża którzy choć z teorii powinni być bezdzietni też będą płacić ten podatek?

Na 100% nie. Nie w PL.

G
Gość

Nie będę robić dzieci i skazywać je na życie w tym chorym kraju! I jeszcze dziecko mokre po urodzeniu jakiś patol mi od razu zaszczepi czymś, co na zachodzie się nie sprzedało lub przez skutki uboczne wyszło z obiegu. Bujajcie się. Co za patologia i ciemnogród w tym kraju. Nie dość, że muszę płacić za wszystko więcej przez to, że państwo mnie okrada dojeniem na 500 to jeszcze kolejne "genialne" pomysly pis-u... A wielu ludzi robi dzieci - i nic poza tym - śmiejąc się, że inni to do roboty muszą wstawać. Szkoda, że są na tyle tępi, iż podstawowe prawa ekonomii sa dla nich kompletnie niezrozumiałe. Za 500 wkrotce nie beda w stanie utrzymać rodziny i ząbki w ścianę pójdą wbić i wyjdą nieroby okradać innych... Nasi dziadkowie, pradziadkowie, którzy ginęli za ten kraj przewracają się w grobach...

K
Kinga

A czy księża którzy choć z teorii powinni być bezdzietni też będą płacić ten podatek?

Dodaj ogłoszenie