Pod prąd na dwóch kółkach

  Pod prąd na dwóch kółkach

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mandat w wysokości 50 zł dostał od Straży Miejskiej pan Władysław, który przejeżdżał ul. Ogarną "pod prąd". Choć twierdzi, że korzystał z jezdni ze względu na nierówny chodnik i brak ścieżki rowerowej, złamał przepisy. Ogarna to droga jednokierunkowa.
  - Przejazd rowerem ul. Ogarną jest najszybszym sposobem przedostania się przez centrum miasta pomiędzy ul. Okopową a Chmielną. Dla samochodów jest Podwale Przedmiejskie, ale dla rowerzystów nie ma specjalnej ścieżki. Dlaczego zabrania się rowerzystom jechać w obie strony? - pyta nasz czytelnik.

  Jak się okazuje, na tej ulicy rowerzyści często dostają mandaty za łamanie przepisów.
  - Interwencje są jak najbardziej zasadne - tłumaczy Marta Waszak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku. - Przypominam, że rowerzyści muszą stosować się do przepisów ruchu drogowego w momencie, kiedy wjeżdżają na jezdnię - dodaje.

  Amatorzy jednośladów poruszający się "pod prąd" stwarzają zagrożenie dla uczestników ruchu.
  Warto pamiętać, że na Starym i Głównym Mieście w Gdańsku można jeździć po chodniku, ale trzeba przestrzegać przepisów określonych w art. 33 Kodeksu drogowego, który przypomina, że jazda rowerem jest dozwolona, gdy szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej dwa metry i nie ma wydzielonej ścieżki rowerowej.

  Na ulicy Długiej i na Długim Targu obowiązuje całkowity zakaz poruszania się na rowerach - to wyłącznie trakt pieszy. Jadącemu tędy grozi mandat w wysokości od 20 do nawet 500 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo