Poczet samorządowców na Pomorzu. Zamów unikatowy album!

Redakcja
Poczet samorządowców. Zamów już dzisiaj wyjątkowy, unikatowy album o pomorskich prezydentach, burmistrzach, starostach, wójtach i radnych!

Zamówienia na książkę przyjmujemy mailowo pod adresem: samorzad@polskapress.pl

W tym szczególnym roku 20-lecia wprowadzenia w Polsce samorządów powiatowych i wojewódzkich, czyli 3-stopniowej struktury podziału terytorialnego (gmina, powiat, województwo) redakcja „Dziennika Bałtyckiego” postanowiła wydać niezwykłą książkę. Będzie to „Poczet samorządowców województwa pomorskiego 1990-2023”. Przygotowujemy go w ścisłej współpracy z Pomorskim Urzędem Marszałkowskim i pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

Takiej książki albumowej nikt jeszcze nie wydał. Będzie ona zawierać nazwiska wszystkich prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów oraz radnych wybranych do 123 pomorskich samorządów wraz ze zdjęciami i krótkimi notami o nich.

Zaplanowaliśmy też ubogacenie książki o informacje opisujące atrakcyjność Pomorza, ale też jego subregionów: Trójmiasta, Kaszub, Kociewia, Powiśla, Żuław oraz Ziemi Słupskiej. Podamy też nazwiska wszystkich, którzy byli radnymi w swoich gminach na Pomorzu od 1990 roku, tj. od początku istnienia samorządu terytorialnego w Polsce.

- To nasz hołd złożony tym ludziom w osobliwym roku 2019 – tłumaczy pomysłodawca książki Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. - Jest to rok wolności i solidarności (ogłoszony przez Sejmik Województwa Pomorskiego), ale też rok wielu ważnych rocznic. Mija 20 lat od powołania samorządu powiatowego i wojewódzkiego, 30 lat od pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu RP, 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i 20 lat od przyjęcia Polski do NATO – wylicza. Zaś w przyszłym 2020 roku świętować będziemy w Polsce 30-lecie ustawy samorządowej, wprowadzonej w życie w roku 1990 i dającej szerokie uprawnienia zarówno społeczeństwu, jak i wybranym w sposób demokratyczny władzom – dodał M. Szmidka.

Nasz poczet prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów oraz wszystkich radnych obecnej kadencji będzie znakomitą pamiątką i kompendium wiedzy o pomorskich samorządach. Na rynku wydawniczym 452-stronicowy album ma być dostępny w drugiej połowie maja.

Mając na względzie potrzebę utrwalenia pamięci o wydarzeniach, które zmieniły obraz Pomorza i Polski oraz wpłynęły na decentralizację państwa, ale też na odzyskanie wolności, rozwój demokracji oraz wzrost poziomu życia mieszkańców, „Dziennik Bałtycki” we współpracy z marszałkiem województwa pomorskiego, postanowił wydać wspomniany ekskluzywny album - poczet pomorskich samorządowców. W ten sposób wychodzimy naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu historią Pomorza, różnymi jej aspektami, w tym także elitami sprawującymi władzę w miastach, gminach, powiatach i województwie.

Reforma samorządowa z roku 1990 była kluczowa dla naszej przyszłości i jakości naszego życia. To była faktyczna decentralizacja władzy, kompetencji i finansów. Samorząd jest fundamentem demokracji, który wpływa na rozwój lokalny i regionalny małych ojczyzn. A więc na to, jak nam i naszym dzieciom będzie się powodziło w przyszłości.

Honorowy patronat: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

Ponad połowa Polaków wierzy w przesądy. Od lat w te same.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie