Pochodzi z gminy Debrzno. Wygrała na wózku prestiżowy bieg - Wings for Life

Piotr Furtak
Pochodząca z gminy Debrzno Anna Sułkowska zwyciężyła w kategorii kobiet na wózku w biegu „Wings for Life” w Poznaniu. mat. prasowe
Pochodząca z gminy Debrzno Anna Sułkowska pokonała około 100 przeciwniczek i zwyciężyła w kategorii kobiet na wózku w biegu „Wings for Life” w Poznaniu. Wyścig jest nietypowy, gdyż nie liczy się kto pierwszy dobiegnie do mety, lecz… kogo dojedzie meta.

Za zawodnikami wyrusza samochód (w tym roku kierowany przez Adama Małysza), który „goni” zawodników najpierw z prędkością 14 km/h, później nieco szybciej.

Anna Sułkowska, pochodzi z gminy Debrzno, a obecnie mieszka w Bydgoszczy. W tym mieście ukończyła administrację na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Mimo niepełnosprawności jest samodzielna. Mieszka sama – jest pracownikiem administracyjnym w laboratorium.

Pochodzi z gminy Debrzno. Wygrała na wózku prestiżowy bieg -...

W biegu „Wings for Life” Anna Sułkowska wzięła udział po raz trzeci.

Jesteśmy z niej bardzo dumni – zgodnie mówią rodzice Ani. - Jest bardzo ambitna i samodzielna. W ramach treningu codziennie stara się pokonać na wózku kilka kilometrów. Ta wygrana to na pewno nie jej ostatnie słowo.

Rok temu była druga, tym razem udało jej się wygrać. Ogółem, we wszystkich kategoriach poznańskiego biegu wystartowało ponad 7 tysięcy uczestników. Anna Sułkowska w 1,5 godziny pokonała dystans 16,13 km.[/b]