Po rady do Europy

  Po rady do Europy

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  - Kiedy dobrze skoordynuje się działania pomocowe pomiędzy różnego rodzaju instytucjami i organizacjami, jest szansa, że w kraju skończy się bieda - powtarza z uporem Władysław Ornowski z Fundacji "Pan Władek".
  Ze swoimi pomysłami na to, jak skutecznie pomagać i po nowe sposoby - te gotowe i sprawdzone w innych krajach Europy - do Parlamentu Europejskiego pojedzie na początku listopada.

  - Można by na przykład znacznie lepiej rozdysponować żywność pochodzącą z Unii Europejskiej, gdyby trafiała ona bezpośrednio do miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej. To one posiadają najlepszą wiedzę o tym, kto takiej pomocy najbardziej potrzebuje - proponuje Ornowski. - Organizacje, do których ta pomoc dociera bezpośrednio, często nie dysponują tak dokładnymi informacjami na ten temat.

  Wizyta w Belgii ma być też okazją do tego, by przyjrzeć się, jakie rozwiązania wprowadzane są tam z myślą o osobach niepełnosprawnych.

  - Zbliża się Euro 2012, a pod względem udogodnień choćby dla osób poruszających się na wózkach, jesteśmy zupełnie nieprzygotowani - podkreśla Ornowski. - Wystarczy spróbować przemieścić się na wózku z jednego punktu w mieście do drugiego, by przekonać się, jak wielki to wysiłek. Chcę zaproponować prezydentowi Gdańska, aby osobiście spróbował sprawdzić, że gdańskie chodniki nie są przyjazne dla niepełnosprawnych.

  Fundację - z Ornowskim pojedzie 48 podopiecznych, przyjaciół i wolontariuszy - zaprosiła eurodeputowana Han- na Foltyn-Kubicka. Wcześniej, 17 października, o tych i innych problemach prezes Fundacji będzie mówił podczas VIII Konwencji Ruchu przeciw Bezradności Społecznej, która odbędzie się w Sejmie RP w Warszawie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo