Po publikacji artykułu

  Po publikacji artykułu

  Beata Piasecka, wiceprezes The Barbara Piasecka Johnson Foundation

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Po publikacji artykułu pt. "Działka dzieli radnych", który ukazał się w dniu 29 maja 2008 r. w "Polsce Dzienniku Bałtyckim", otrzymaliśmy następujący list:
  Odnośnie budowy przedszkola dla dzieci z autyzmem (obejmującego również ośrodek szkoleniowo-badawczy oraz terapeutyczny) przy ulicy Malczewskiego w Gdańsku, na darowanej przez Miasto Gdańsk działce, kategorycznie i z całą stanowczością dementuję podnoszone w artykule spekulacje o domniemanych planach Fundacji przekazania gruntu pod budowę jakiegokolwiek obiektu komercyjnego czy odsprzedania nieruchomości komuś innemu.

  Zgodnie z podpisaną umową, przy ulicy Malczewskiego powstanie przedszkole dla dzieci z autyzmem. Uzyskano już warunki przyłączy mediów do darowanej działki oraz wybrany został w przetargu wykonawca projektu budowlanego. Ukończenie projektu placówki przewidziano na koniec 2008 r. ze względu na jego skomplikowany charakter.

  Przedszkole funkcjonuje obecnie przy ul. Gomółki w Gdańsku, pozwala na objęcie pełną opieką jedynie siedmiorga dzieci, przy ok. 140 oczekujących, i z uwagi na bardzo ograniczone warunki lokalowe rozszerzenie programu w tej sytuacji nie jest możliwe.

  Warto nadmienić, iż w ostatnich dniach w wyniku pozytywnych efektów programu terapii behawioralnej stosowanej w przedszkolu dwoje dzieci pozytywnie zakończyło testy psychologiczne i zacznie uczęszczać do szkół masowych, co jest ogromnym sukcesem tych dzieci oraz pracujących z nimi terapeutów i jednocześnie podkreśla konieczność jak najszybszego objęcia terapią dzieci oczekujących w kolejce.

  Przedszkole powstało wyłącznie dzięki funduszom przekazywanym przez Fundację Barbary Piaseckiej Johnson oraz The Barbara Piasecka Johnson Foundation i jest przez nie finansowane.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo