Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po pożarze Corpus Gym w Gdańsku. Co z przyszłością klubu sportowego? Dyskusja na komisji sportu

MP
Po pożarze Corpus Gym w Gdańsku
Po pożarze Corpus Gym w Gdańsku Facebook Corpus Gym
Właściciel działającego w Brzeźnie znanego klub sportów walki, którego wynajmowana od miasta siedziba została podpalona przez nieustalonych wciąż sprawców w maju zeszłego roku, chce wykupić lokal od miasta, by dokończyć jego remont. Inicjatywę popierają mieszkańcy dzielnicy, którzy chcą, by klub dalej funkcjonował pod dotychczasowym adresem przy ul. Krasickiego 7B. Władze jednak najpierw proponowały przeniesienie klubu do innej lokalizacji w dzielnicy, a w ostatnich dniach poinformowały, że działki sprzedać nie zamierzają.

O sprawie klubu Corpus Gym na wniosek radnego Łukasza Hamadyka z PiS dyskutowano na środowym posiedzeniu komisji sportu Rady Miasta. Jak relacjonował właściciel klubu Dobrosław Bielecki prowadzi on normalną działalność, ale potrzeba po podpaleniu wyremontować jeszcze niewielką część dachu.

- Władze się jednak na to nie zgadzają i nakazały rozbiórkę budynku. Zaproponowano nam dwie inne lokalizacje siedziby w Brzeźnie, ale to właśnie to, że jest on w pasie nadmorskim sprawia, że są tu wyjątkowe warunki do treningu, które chwalą przyjeżdżający do nas ludzie z całej Polski a nawet z zagranicy. Poza tym jest to budynek wolnostojące, który można by w przyszłości rozbudować. Zaproponowane przez miasto lokalizacje takich możliwości nie dawały - mówił szef Corpus Gym.

Podpalono klub sportowy Corpus Gym w Gdańsku

Radny Hamadyk wprost sugeruje, że problemy Corpus Gym są związane z jego zdaniem planowaną w przyszłości przez władze miasta sprzedażą tej atrakcyjnej działki deweloperowi.

- W odpowiedzi na moją interpelację w sprawie przyszłości klubu od wiceprezydenta Bielawskiego napisane jest m.in., że powodem odmowy sprzedaży lokalu właścicielowi Corpus Gym jest "możliwość realizacji w przyszłości innych działań inwestycyjnych na tym terenie" - podkreślał radny.

Na swoje zarzuty nie usłyszał jednak żadnych odpowiedzi bowiem wiceprezydent Wiesław Bielawski ani żaden inny kompetentny w tej materii urzędnik z miasta na posiedzeniu komisji sportu się nie pojawił.

Dobrosław Bielecki podkreślał, że zgadza się nawet na wkomponowanie jego klubu w ewentualną przyszłą zabudowę mieszkaniową na liczącej 11,5 tys. m2 miejskiej działce, ale chciałby mieć zapewnienie, że może nie obawiać się o działalność Corpus Gym w tej lokalizacji.

Sala Corpus Gym po remoncie
Sala Corpus Gym po remoncie

Radny PO Mariusz Andrzejczak zaproponował, aby środową dyskusję podsumowały dwa wnioski do prezydenta Pawła Adamowicza. Pierwszy dotyczy tego by w planie zagospodarowania, który wciąż nie ma ostatecznego kształtu zapisać aby przeznaczony był on tylko na cele sportowo-rekreacyjne oraz by rekomendację by klub Corpus Gym pozostał przy ul. Krasickiego 7B. Oba wnioski zostały jednogłośnie przyjęte przez komisję sportu.

POLECAMY WIDEO: Program "Peryskop"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki