Po jesieni Arka i Lechia tuż za liderem

    Po jesieni Arka i Lechia tuż za liderem

    Adam Suska

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    Większość zespołów I ligi zakończyła jesienną rundę rozgrywek. Dwa zaległe spotkania ma jeszcze drużyna gdańskiej Lechii, która w przypadku zwycięstw nad Ogniwem i Posnanią może awansować na drugie miejsce w tabeli.
    Rewelacją jesieni była "piętnastka" Juvenii Kraków, która zwycięstwem w Sopocie nad Ogniwem 26:13 zapewniła sobie mistrzostwo jesieni. Broniący mistrzowskiego tytułu Folc AZS Warszawa po rundzie jesiennej zajmuje dopiero szóste miejsce.

    Ogniwo - Juvenia 13:26 (6:5)
    Punkty: Adam Elend 5, Daniel Podolski 5, Grzegorz Kurdelski 3 - dla Ogniwa; Paweł Wojciechowski 14, Rafał Budka 10, Jaroslav Tomcik 2 - dla Juvenii.

    W Sopocie przez prawie godzinę zanosiło się na niespodziankę. Zagrożeni spadkiem rugbiści Ogniwa, których wzmocnił w tym meczu przebywający i grający we Francji Michał Krużycki, po trafieniach z dropgoli Podolskiego i Kurdelskiego prowadzili 6:5. Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu 10 minut, w których sopocianie stracili trzy przyłożenia.

    Mimo porażki, trener Aleksiej Bekov zadowolony był z postawy swojej drużyny w tym meczu. - Indywidualnie nasi zawodnicy zrobili duże postępy, które nie przekładają się jeszcze na wyniki drużyny, ale jeśli dalej będą tak pracowali, jestem pewien, że wiosną obronimy dla Sopotu I ligę - stwierdził szkoleniowiec sopockich rugbistów.

    Mach Czarni - Posnania 6:32 (6:13)
    Punkty: Patryk Narwojsz 6 - dla Czarnych; Jurij Buchajło 17, Krzysztof Zając 5, Maciej Adamczak 5, Patryk Borowczak 5 - dla Posnanii.

    W pierwszej połowie beniaminek z Pruszcza prowadził z Posnanią równorzędną grę, ale w ostatniej minucie stracił 7 punktów, co podcięło mu skrzydła w drugiej połowie meczu.
    WMPD Olsztyn - Lechia 13:41 (10:26)

    Punkty: Adrian Nowacki 8, Tomasz Silwanowicz 5 - dla Olsztyna; Piotr Jurkowski 10, Tomasz Rokicki 5, Paweł Lenartowicz 5, Stanisław Więciorek 5, Sławomir Kaszuba 5, Bakuri Czubinidze 4, Zurabi Zwiadadze 4, Daniel Jastrząb 3 - dla Lechii.
    Zgodnie z przewidywaniami, przewaga gdańszczan w meczu z najsłabszym zespołem ligowym nie podlegała dyskusji.

    Trenerzy Janusz Urbanowicz i Marek Płonka dokonali wielu zmian, pamiętając o zaległych spotkaniach.

    We wtorek o godz. 12 Lechia rozegra w Gdańsku zaległy mecz z Ogniwem. W przerwie tego spotkania finał mistrzostw Polski kobiet.

    Pogoń Siedlce - Arka 0:63 (0:30)
    Punkty: Mariusz Motyl 15, Łukasz Szostek 10, Jacek Wojaczek 10, Marcin Cygan 7, Wojciech Ruszkiewicz 5, Marek Skindel 5, Michał Rogowski 5, Konrad Chromiński 4, Karol Denisiuk 2.

    Arkowcy potwierdzili w tym meczu wysoką formę i opinię, że są obecnie zespołem, który w lidze najlepiej broni.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1. Aluron Virtu Warta Zawiercie 0 0 0:0 0:0
    2. Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0:0 0:0
    3. Cerrad Czarni Radom 0 0 0:0 0:0
    4. Chemik Bydgoszcz 0 0 0:0 0:0
    5. Cuprum Lubin 0 0 0:0 0:0
    6. GKS Katowice 0 0 0:0 0:0
    7. Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0:0 0:0
    8. Jastrzębski Węgiel 0 0 0:0 0:0
    9. MKS Będzin 0 0 0:0 0:0
    10. ONICO Warszawa 0 0 0:0 0:0
    11. PGE Skra Bełchatów 0 0 0:0 0:0
    12. Stocznia Szczecin 0 0 0:0 0:0
    13. Trefl Gdańsk 0 0 0:0 0:0
    14. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0:0 0:0