Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 26min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle. O transporcie śródlądowym na kongresie w Katowicach

Jarosław Popek
Przemek Świderski
Odbudowa śródlądowych dróg wodnych w strategii Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej była jednym z tematów trzydniowego VIII Międzynarodowego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podsekretarz stanu MGMiŻŚ Krzysztof Kozłowski podkreślał wagę przywrócenia naszym drogom wodnym znaczenia międzynarodowego w sieci europejskich korytarzy transportowych, a także aspekt intermodalnego charakteru tej sieci w połączeniu z transportem drogowym, kolejowym i wykorzystaniem w tym łańcuchu logistyczno-transportowym naszych portów.

Kozłowski, przybliżając główne cele strategii, mówił także o rozpoczętym przez MGMiŻŚ procesie przystąpienia Polski do umowy AGN, wprowadzającej nasze drogi wodne do sieci o międzynarodowym znaczeniu. To wiąże się z koniecznością dostosowania naszych rzek do co najmniej IV klasy żeglowności, w tym zwłaszcza Odrzańskiej Drogi Wodnej, która jest połączona z siecią dróg wodnych Europy Zachodniej.

Warto dodać, iż wśród pytań, w trakcie debaty, wiele dotyczyło zainteresowania Azjatów, zwłaszcza Chińczyków, inwestowaniem w usługi transportowe i logistyczne w Europie.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największe tego typu wydarzenie w Europie centralnej. W tym roku zarejestrowano ponad 7 tys. uczestników.

Kliknij i sprawdź szczegóły akcji!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie