Pływacy z kościerskiej Manty wrócili z zawodów w Olecku z medalami

Pływacy z klubu UKS PCM Manta Kościerzyna wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach, które miały miejsce w Olecku.

Kościerski klub reprezentowało 18 zawodników. Trzy sztafety 4x100 ukończyły zawody na czwartej pozycji, ale z wielką determinacją walczyły o jak najlepsze wyniki. Warto wspomnieć, że na dystansie 4x50 sztafeta grupy E w składzie Wiktoria Kryzel, Amelka Załucka, Maja Bachewicz, Julia Greń wywalczyła srebro. Natomiast Magdalena Majewska na 200 m. w płetwie zdobyła brązowy krążek.

Jak mówią przedstawiciele klubu, zawody w Olecku były kolejnym etapem kontrolnym w nowym systemie treningowych prowadzonym w starszych grupach od trzech miesięcy. Jego głównym założeniem jest większy nacisk na pływanie klasyczne oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Taki system będzie stopniowo obejmował wszystkie grupy zawodników i klubową szkółkę.