Pływacy kościerskiej Manty wrócili z Torunia z 12 medalami

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w czasie zawodów III rundy Klubowego Pucharu Polski, który odbył się w Toruniu.

Nasza reprezentacja liczyła 19 zawodników, którzy znakomicie się zaprezentowali przywożąc aż 12 medali. Michał Koliński zdobył dla naszej drużyny dwa złote krążki. Damian Kutela wywalczył jeden złoty medal oraz dwa brązowe. Z kolei Magdalena Majewska, Marcin Majewski i Szymon Kropidłowski zdobyli po jednym, brązowym medalu. Dodajmy, że wymienieni zawodnicy są uczniami Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie. Natomiast Neli Wanta dwukrotnie ukończyła swój start na pierwszym miejscu (Gimnazjum nr 1). Magda Stoltmann zajęła trzecie miejsce (Gimnazjum nr 2), a Marta Majewska, wywalczyła drugą pozycję (I LO w Kościerzynie). Dodajmy, że Julia Greń, Julia Kiedrowska, Franek Bystron i Maciek Rozgoński zajmowali miejsca tuż za podium. Wielu zawodników, pomimo tego, że nie zdobyło medali, poprawiło swoje czasy, co jest między innymi efektem ciężkiej pracy zawodników oraz ich trenerów Mateusza Michalskiego i Mateusza Kąkola. W dniach 19-20 listopada UKS Manta będzie organizatorem zawodów w Kościerzynie.