Pływacki sukces

Marcin Łukowicz z UKS Manta Kościerzyna zdobył trzy medale w Finale Pucharu Polski.

Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna znakomicie zaprezentowali się podczas Finału Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach.

Zawody odbyły się w Jastrzębiu Zdroju, a ich organizatorem był miejscowy klub sportowy Nautilus. W czasie rundy finałowej swoją znakomitą formę potwierdził czołowy pływak kościerskiej drużyny, Marcin Łukowicz. Nasz reprezentant wywalczył w czasie zawodów aż trzy medale. Do swojej bardzo bogatej kolekcji dołączył złoty krążek wywalczony na dystansie 100 BF (dwie płetwy), srebrny na dystansie 100 BF (dwie płetwy) oraz brązowy - 100 PW (pływanie pod wodą z butlą). Kolejny medal był blisko, jednak w zawodach na dystansie 50 PP Marcin Łukowicz uplasował się tuż za podium. Warto też przypomnieć, że kilka tygodni temu ten sam zawodnik zanotował historyczny sukces, którym było zdobycie trzech medali w Pucharze Europy Juniorów. Zawodnik Manty zdobył złoto oraz dwa srebrne krążki. Dodajmy też, że był najlepszym polskim reprezentantem w klasyfikacji medalowej mężczyzn.

Natomiast w Jastrzębiu Zdroju dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy kościerskiego klubu. Magdalena Majewska osiągnęła 5 czas na 100 BF. Taką samą pozycję wywalczyła Julia Greń na 25 PW. Jeśli chodzi o podsumowanie tegorocznych zmagań to w generalnej klasyfikacji najlepsze miejsce w kraju zajęli: Marcin Łukowicz - 4 miejsce w kategorii C, Magdalena Majewska - 7 miejsce w kategorii D, Magda Stoltmann - 7 miejsce w kategorii C, Julia Greń - 8 miejsce w kategorii E, Franek Bystron - 9 miejsce w kategorii E oraz Szymon Kropidłowski - 10 miejsce w kategorii D. Natomiast UKS Manta Kościerzyna zajęła ostatecznie bardzo wysoką, 6 pozycję w Polsce.