PlusLiga. Wyjazdowe mecze Trefla Gdańsk bez niespodzianek. W Jastrzębiu-Zdroju urwał faworytom seta

Rafał Rusiecki
Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 z Treflem Gdańsk
Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 z Treflem Gdańsk Piotr Chrobok
Siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli od wygrania seta mecz w Jastrzębiu-Zdroju z Jastrzębskim Węglem, ale powtórki z ćwierćfinału Pucharu Polski nie było. Później do głosu doszli gospodarze, prowadzeni przez rozgrywającego świetne spotkanie Lukasa Kampę, i wygrali 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20).

Trefl Gdańsk zakończył w sobotę objazdowy cykl spotkań. Rozpoczął go 31 stycznia w Olsztynie, gdzie wygrał z Indykpolem AZS-em 3:0. Później, 4 lutego w Bełchatowie przegrał 0:3 z PGE Skrą. Natomiast w sobotę podopieczni Michała Winiarskiego urwali seta Jastrzębskiemu Węglowi.

Tę inauguracyjną partię udało się gdańszczanom wygrać dzięki bardzo dobrej zagrywce. Prowadzony przez Slobodana Kovača Jastrzębski Węgiel był jednak faworytem, co potwierdził w kolejnych setach. Tomasz Fornal i Dawid Konarski zdobyli tego dnia dla swojego zespołu po 19 punktów.

- To nie był łatwy mecz. Wiele elementów w naszej grze nie funkcjonowało jak należy, ale po pierwszym secie znaleźliśmy właściwe rozwiązania i wtedy zaczęliśmy grać zdecydowanie lepiej - przyznał po meczu Graham Vigrass, kanadyjski środkowy jastrzębian.

Po dwóch przegranych z rzędu gdańskie "lwy" znów znalazły się na szóstym miejscu w tabeli, bo ich potknięcia wykorzystał GKS Katowice. Trefl ma w dorobku 25 punktów po 18 spotkaniach, a śląska drużyna 28 po 19 meczach.

Tymczasem już w piątek, 14 lutego o godz. 17.30 w hali Ergo Arena gdańszczanie podejmą Cuprum Lubin, a spotkanie to będzie „Meczem Kaszubskim”. Wzorem poprzednich sezonów z trybun hali siatkarskim zespołom kibicować będzie około 7 tys. dzieci uczących się na co dzień języka kaszubskiego.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)

Jastrzębski: Kampa, Konarski 19, Lyneel 5, Vigrass 12, Hładyr 15, Fornal 19, Popiwczak (libero) oraz Fromm 1, Bucki

Trefl: Janusz 1, Filipiak 17, Schott 11, Halaba 8, Crer 14, Grzyb 4, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak 2, Janikowski 4, Mordyl 1