PlusLiga. Trefl Gdańsk rozgromił Łuczniczkę Bydgoszcz

KM
Siatkarze Trefla Gdańsk nie mieli najmniejszego problemu z pokonaniem Łuczniczki Bydgoszcz. Gdańszczanie nie stracili w Bydgoszczy ani jednego seta.

Trefl jechał do Bydgoszczy jak po swoje. Podopieczni Andrei Anastasiego wygrali trzy poprzednie mecze, a Łuczniczka to jeden ze słabszych zespołów PlusLigi. Goście od początku pokazywali, że są drużyną zdecydowanie lepszą. Pierwszego seta rozpoczęli od prowadzenia... 13:5, a całą partię wygrali aż 25:11.

Druga partia zaczęła się nieoczekiwanie od prowadzenia 3:0 gospodarzy. Trefl w końcu się jednak ocknął i wyszedł na prowadzenie 11:9. Do stanu 17:16 gra była wyrównana, a potem przyjezdni znów odskoczyli, ostatecznie wygrywając 25:20.

W ostatniej odsłonie Trefl dopełnił formalności, łatwo wygrywając 25:19.

Łuczniczka Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
Łuczniczka: Ananiew 5, Rohnka 6, Goas 2, Jurkiewicz 4, Szalacha 1, Filipiak, A.Kowalski (libero) oraz Bobrowski, Gryc 14
Trefl: Nowakowski 10, Sanders 2, Ferens 6, Schulz 17, McDonnell 10, Szalpuk 9, Olenderek (libero) oraz Mika 2, Niemiec

Robert Korzeniowski: Te igrzyska mogą nie być jedynymi bez Rosji