Dziennik Bałtycki

  Krzesimir Jagiełło

  Swoją działalność rozpocząłem około 10 lat temu podczas studiów, podejmując współprace z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator. Pomagałem wówczas na różnych etapach tworzenia wydarzeń kulturalnych. Z czasem zacząłem podejmować więcej zadań bardziej spójnych z moimi wcześniejszymi, nie w pełni uświadomionymi na etapie wyboru studiów, marzeniami. Skupiłem się na własnej działalności opartej o projektowanie graficzne, sitodruk oraz wystrój wnętrz tworzony w oparciu o odnawianie i tworzenie od podstaw lamp, mebli, plakatów i innych dekoracji – mówi Krzesimir Jagiełło.
  Krzesimir Jagiełło wykonał mural w tunelu podziemnym w Oliwie, z ekologicznym przesłaniem od WWF. - W projekcie łączą się dwa ważne i bliskie mojej wrażliwości problemy: ochrona środowiska i poprawa zdegradowanej przestrzeni publicznej. Graffiti jest problemem szczególnie nasilonym w przestrzeni naszego miasta, a malowanie murali w wymienionym tunelu to powtarzający się proces odwracania jego dewastacji – mówi. Obecnie w tunelu znajdują się trzy zaprojektowane przez Krzesimira Jagiełłę murale: Love Lasy zrealizowany razem z lokalną grupą Greenpeace, #Fish forward (zrównoważone rybołówstwo) i wspominany - Jaki Bałtyk Wybierasz?
  - Najbliższy rok będę dzielił miedzy Gdańsk a Brandenburgię. W Niemczech jestem zaangażowany w rozwój projektu Coconat Workation Retreat - nagradzanej przestrzeni coworkingowej, położonej 70 km od Berlina. To miejsce dla ludzi z branży kreatywnej powstałe do poszukiwań inspiracji, owocnej pracy i zabawy na wsi. Moim zadaniem jest urządzenie wnętrz hotelowych, a w przyszłości stworzenie przestrzeni warsztatowych. W Gdańsku natomiast będę nadal prowadził pracownię sitodruku znajdującą się na Uniwersytecie Gdańskim – dodaje.

  Krzesimir Jagiełło

  8 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  19 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo