Finał III edycji konkursu "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych: za nami! Coroczny plebiscyt ma na celu uhonorowanie gdańszczan i gdańszczanek, których przedsiębiorcza postawa i aktywność jest przykładem dla społeczności Gdańska. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby w każdym wieku i z różnych gałęzi biznesu.

Plebiscyt „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” składał się z siedmiu kategorii: „Przedsiębiorczość seniorów”, „Przedsiębiorczość imigrantów”, „Przedsiębiorczość młodzieży”, „Przedsiębiorczość społeczna”, „Przedsiębiorczość w edukacji”, „Przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie” oraz „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska”.

W każdej z nich przyznano po dwie nagrody, jedną od Kapituły konkursu, drugą od czytelników Dziennika Bałtyckiego, którzy od 11 do 29 stycznia mieli możliwość oddania głosu w serwisie dziennikbaltycki.pl.

- Po raz 3 będziemy wręczać nagrody, może nietypowe z punktu widzenia czystej ekonomii, ale szalenie ważne w zakresie rozwoju przedsiębiorczości. - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta.- Kategorie wypracowywaliśmy wspólnie w trudzie i pocie, nawet dwie z nich wymyślił sam pan Prezydent Adamowicz. Cieszę się, że jesteśmy tu dzisiaj razem, po to by uhonorować aktywnych przedsiębiorców w różnych dziedzinach w roku 2018.

Laureatom nagrody wręczyli Aleksandra Dulkiewicz, Piotr Borawski Z-ca Prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu oraz Tomasz Szymczak, Prezes Zarządu Gdańskiego Inkubatora Starter. Później p.o. Prezydent Gdańska zastąpiła Magdalena Wójtowicz, Wiceprezes Zarządu Gdańskiego Inkubatora Starter.

Lista nagrodzonych:

Przedsiębiorczość w Edukacji
Nagroda kapituły – Anna Krause
Głosowanie mieszkańców - Anna Krause

Przedsiębiorczość Młodzieżowa
Nagroda kapituły – Spółdzielnia Uczniowska Biedroneczka przy SP 49 w Gdańsku
Głosowanie mieszkańców - Maciej Szreder

Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie
Nagroda kapituły – Transport SKAT
Głosowanie mieszkańców - Tomasz Lipiński
wyróżnienie - Alicja Żarkiewicz

Przedsiębiorczość Seniorów
Nagroda kapituły – Jan Urbanik
Głosowanie mieszkańców - Józefa Siudaczyńska-Babicz

Przedsiębiorczość Imigrantów
Nagroda kapituły – Anish Saraf
Głosowanie mieszkańców - Wiaczesław Łozowy

Przedsiębiorczość Społeczna
Nagroda kapituły – Jan Ptach
Głosowanie mieszkańców - Jerzy Petryczko

Przedsiębiorczość wspierająca Miasto Gdańsk
Nagroda kapituły – Kremy naturalne ZASPA
Głosowanie mieszkańców - Boat&Bike