PKP Intercity żąda dowodów osobistych. Czytelnik oburzony legitymowaniem pasażerów

Agnieszka Domka-RybkaZaktualizowano 
Karolina Misztal/zdjęcie ilustracyjne
Bydgoszczanin kupił przez internet bilet na pociąg PKP Intercity. Zdziwił się, gdy w pociągu został wylegitymowany.

- Dlaczego konduktorzy w PKP Intercity tak rygorystycznie przestrzegają zasady sprawdzania dokumentu tożsamości podczas kontroli biletów internetowych? O co chodzi? Zrozumiałbym, gdyby kilku pasażerów rościło sobie prawo do tego samego miejsca, ale w normalnej sytuacji po co to legitymowanie? - dziwi się klient.

Na bilecie z kasy... nie ma nazwiska

Polecamy także: PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na lato. Pasażerowie stracą zniżki?

Relacjonuje: - Kupując bilet w internecie podałem imię i nazwisko. To rozumiem, ktoś zrobi kawał, skseruje bilet i rozda na dworcu. Wtedy nazwisko na wydruku jest potrzebne. Można ocenić, kto ma prawo do miejsca, gdy kilka osób chce zająć ten sam fotel. Sprawdzamy nazwisko na bilecie i sprawa wyjaśniona. Ale po co konduktorzy żądają dokumentu, aby sprawdzić, czy w wagonie nr 1 na miejscu 61 siedzi rzeczywiście Jan Kowalski, jak jest napisane na bilecie? Dlaczego w tej sytuacji nie ma nazwisk na biletach kupionych w kasie na dworcu?

Strefa Biznesu także na Facebooku - DOŁĄCZ DO NAS

Okazuje, że wynika to z prawa przewozowego. Zapytaliśmy o nie w PKP Intercity, bo faktycznie np. na bilecie zakupionym w kasie czy w pociągu nie ma nazwiska pasażera, a też zajmuje konkretne, przydzielone jemu miejsce.

Obowiązek regulaminowy

- Od klienta kupującego kanałem elektronicznym bilet na przejazd pociągiem PKP Intercity wymagana jest akceptacja regulamin e-IC. Regulamin e-IC (rozdział IV §3 ust. 4 pkt 1 lit b) wskazuje wyraźnie, że w przypadku zakupu biletu internetowego podróżny ma obowiązek okazać dokument potwierdzający tożsamość - odpowiada krótko biuro prasowe PKP Intercity. - Blilety z kas i od konduktora są bez nazwiska, a kupione przez internet imienne, więc wymagają potwierdzenia.

Wideo

Materiał oryginalny: PKP Intercity żąda dowodów osobistych. Czytelnik oburzony legitymowaniem pasażerów - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 417

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
R
Rob Zombie
2019-05-24T07:34:01 02:00, Dawid:

Kolejna oburzona pizda

"Dawid" to gejowski pseudonim czy tak masz na imię?

zgłoś
D
Dawid

Kolejna oburzona pizda

zgłoś
G
Gość

Też uważam ze ta kontrola chroni nasze bilety przed kradzieżą! ie ma się na co oburzać. Złodziei by było co niemiara. Kogo w pupie chrupie, niech kupi w kasie

zgłoś
P
Pasazer
2019-05-23T16:17:06 02:00, Franz:

Może już wystarczy tego idiotycznego artykułu. To już chyba z miesìąc to wałkujecie.

Też tak to widzę

zgłoś
F
Franz

Może już wystarczy tego idiotycznego artykułu. To już chyba z miesìąc to wałkujecie.

zgłoś
J
Jamo
2019-05-22T11:26:45 02:00, Gość:

I gdzie tu problem ? Bilet imienny to pokazuje dokumenty potwierdzający moje dane. Wychodzi na to że przeczytać regulamin trudno, wyciągnąć dokument trudno. Tylko potem robić gówno zamieszanie łatwo

2019-05-22T14:51:25 02:00, Pasażer na gapę:

I po co było obalać komunę? Wy lubicie jak wami każdy pomiata. Czy prawo wymaga, żeby bilet internetowy był imienny? Taki sobie wymyślili regulamin i wszystkie lemingi padają już na kolana.

Dlaczego w artykule nie ma wyjaśnienia po co przewoźnikowi dane osobowe pasażera.

Jak czytam takie komentarze jak twój to zeczwiscie myślę po co komune obalalem.

Za komuny wpadł by milocjant i za pomocą paly wytłumaczył ci ze masz obowiązek okazać dowód.

A po obaleniu komuny pojawiło się pełno takich jak ty ćwierć inteligentow i z byle powodu kręcą gownoburze.

zgłoś
G
Gość

Przecież jest informacja nawet na bilecie by mieć ze sobą dokument tożsamości więc czym on jest oburzony

zgłoś
G
Gość

Pasażerowi żądają punktualności, PKP Intercity oburzone

zgłoś
M
Magik

No niestety w Polsce wykluły się teraz zwłaszcza cale tabuny kret nōw . zawsze tak było ,tylko jak ktoś ma sieczkę we łbie ,to tak reaguje .a to tez ,niektórzy ,kompletnie niekumaci dostali pincet i teraz buszują po kraju ,ale wiedzu ...ni hu hu .

Do szkół ,do szkół i to podstawówek ....tylko nie Zalewskiej

zgłoś
M
Myk
2019-05-20T11:03:02 02:00, Gość:

Regulamin ustala samo PKP więc chyba wie po co? więc może PKP wytłumaczy w jakim celu musimy się legitymować w pociągu, gdy nie ma wątpliwości co do zajmowanego miejsca ? Do regulaminu można wszystko wpisać, np że kupując bilet przez internet powinniśmy być ubrani np na zielono...czemu nie ?

2019-05-22T21:45:56 02:00, Tri:

Nie chodzi nawet o samo miejsce a o to czy bilet należy do Ciebie. W tym samym pociągu mogły by jechać 4 osoby na odbitkach biletu. Niektórzy mają zero myślenia. Niechcesz to kup w kasie i po problemie.

2019-05-22T22:27:32 02:00, taka prawda:

Odbitkę tłuku to zrobil twój ojciec jak cię płodził. Jak 4 osoby mogą jechać na tym samym miejscu.

Taka prawda ??? Hah hahahaha taka ,jak pisowska .aleś głup

zgłoś
G
Gor

Zawsze tak było ....(jest to wypisane na Stronie kuipna) jak się kupowało bilet imienny w int. Nie zawsze tylko żądali okazania dowodu .

A żeby nabruździć będziecie te brednie już tydzień pokazywać .i po co to mącenie ??????????????????

zgłoś
T
Trup
2019-05-22T11:26:45 02:00, Gość:

I gdzie tu problem ? Bilet imienny to pokazuje dokumenty potwierdzający moje dane. Wychodzi na to że przeczytać regulamin trudno, wyciągnąć dokument trudno. Tylko potem robić gówno zamieszanie łatwo

2019-05-22T14:51:25 02:00, Pasażer na gapę:

I po co było obalać komunę? Wy lubicie jak wami każdy pomiata. Czy prawo wymaga, żeby bilet internetowy był imienny? Taki sobie wymyślili regulamin i wszystkie lemingi padają już na kolana.

Dlaczego w artykule nie ma wyjaśnienia po co przewoźnikowi dane osobowe pasażera.

2019-05-22T19:54:30 02:00, Gość:

Tylko policja i wojsko ma prawo legitymowac

Weź się lecz człowieku z taką wiedzą daleko nie zajedziesz

zgłoś
N
Narka

Goownoburza jakiegoś pieniacza

zgłoś
N
Narka

Goowno urządzenia jakiegoś pieniacza

zgłoś
.

Niech spierdala.

Nie musi jeździć pociągiem.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie