The Order Of Yoni: Piwo waginalne z Katowic

Moda na piwa rzemieślnicze nie przemija, wręcz przeciwnie, smakoszy tego trunku jest coraz więcej, dlatego lokalni piwowarzy sięgają po nowe smaki i metody produkcji. Na oryginalny pomysł wpadli twórcy piwa rzemieślniczego spod szyldu The Order Of Yoni.

Do produkcji trunku wykorzystali bowiem bakterie kwasu mlekowego pobrane z... kobiecej waginy. Jak przekonują, to pierwsze takie piwo na świecie.

Piwo powstało we współpracy z dwiema modelkami: Pauliną i Moniką, które użyczyły swoich bakterii do produkcji. Dostępne ono będzie w dwóch wersjach:

  • Bottled Lust – 8 proc. wytrawne piwo o aromacie muscatu.
  • Bottled Passion – 8 proc. klasyczny biere de champagne.

Sposób jego wytwarzania może budzić kontrowersje, ale jak przekonują twórcy niepotrzebnie. Bowiem jest wytwarzane z wszechobecnych bakterii kwasu mlekowego, tyle że pobranych właśnie z kobiecej waginy. Równie dobrze można by je pobrać z jamy ustnej.

CZYTAJ TEŻ:
Katowice: Piwo waginalne to tani chwyt marketingowy?

Poszukiwanie receptury, która stałaby się godnym nośnikiem cech naszych modelek nie było łatwe. Eksperymentując z różnymi piwami doszliśmy do wniosku, że zkwaszone piwo szampańskie Imperial Sour Biere de Champagne, warzone w dwóch wersjach, będzie idealnym rozwiązaniem - mówi Wojciech (nazwisko do wiadomości redakcji), który stoi za marką The Order Of Yoni.

Piwa powstały również w wersji klasycznej, dedykowanej osobom powściągliwym, bazujące na recepturze piwa szampańskiego i podobnych składników pod szyldem Taste of Victory.

Piwo waginalne ku czci kobiet i kobiecości?

Wiele osób zastanawia się jak wygląda proces powstawania piwa waginalnego i skąd w ogóle taki pomysł się narodził. Jak mówi Wojciech, który kilka lat temu zainteresował się skąd bierze się źródło wytrawności w trakcie degustacji belgijskiego piwa kwaśnego, owa kwaśność ma związek z bakteriami kwasu mlekowego. Kolejne poszukiwania wskazały, że te, niemalże wszechobecne bakterie, występują również w kobiecej waginie. Tak powstał pomysł znalezienie punktu stycznego między piwem, a kobietą.

Skąd nazwa piwa?
- Yoni jest odświętną nazwą waginy z sanskrytu, a cała nazwa, czyli Zakon Yoni, podkreśla sakramentalne znaczenie piwa w akcie czci względem kobiet i kobiecości. Naszą czcią jest właśnie to piwo - puentuje Wojciech.

Premiera piwa została zaplanowana na 28 lipca w Białej Małpie w Katowicach