PiS odsuwa nieudolnych działaczy na Pomorzu

  PiS odsuwa nieudolnych działaczy na Pomorzu

  Artur Górski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prawo i Sprawiedliwość przegrupowuje siły przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Liderzy partii Jarosława Kaczyńskiego liczą na przyciągnięcie do PiS nowych, politycznie aktywnych ludzi. To oni mają zawalczyć z Platformą, główną siłą polityczną na Pomorzu.
  Hanna Foltyn-Kubicka

  Hanna Foltyn-Kubicka ©P. Świderski

  - Komitet polityczny PiS rozwiązał strukturę partii w regionie gdańskim - mówi poseł PiS Andrzej Jaworski.

  Pełnomocnikiem okręgowym partii została tu Hanna Foltyn-Kubicka, była europosłanka, dotychczas pełniąca obowiązki prezesa okręgu gdańskiego PiS.

  Odsunięci zostali działacze, z których nie był zadowolony Komitet Polityczny partii. Ich miejsce mają zająć lokalni liderzy, którzy nadadzą dynamikę działaniom ugrupowania Kaczyńskiego w terenie.
  - Pierwszym naszym ruchem będzie ustanowienie w poszczególnych powiatach nowych pełnomocników, ludzi chętnych do pracy. Niedopuszczalne jest blokowanie przyjmowania nowych członków do partii. Wybory samorządowe będą dla nich sprawdzianem. O tyle istotnym, że rywalizujemy w mateczniku PO. Pozycja Platformy jest na Pomorzu silna i czas to zmienić - przekonuje Foltyn-Kubicka.

  Sama nie zasiada w składzie Komitetu Politycznego PiS, ale jest osobą kojarzoną jako "przyjaciel domu" Kaczyńskich i jej głos liczy się w partii. Wcześniej sygnalizowała Komitetowi Politycznemu brak dynamiki działań PiS na pomorskiej prowincji - m.in. w powiecie malborskim, z którego wywodzi się eurodeputowany PiS Tadeusz Cymański. Była też krytyczna wobec niektórych posunięć Jacka Kurskiego.
  Po porażce w wyborach prezydenckich partia Jarosława Kaczyńskiego jest złakniona sukcesu.

  - Nowe rozdanie i wprowadzenie ludzi gotowych do ciężkiej politycznej pracy, zdolnych do przekonania wyborców do naszego programu, ma zapewnić nam sukces wyborczy - zdradza poseł Jaworski.
  Wybory samorządowe będą probierzem poparcia dla PiS przed wyborami parlamentarnymi.

  - Jesteśmy celem ataków. Pod szczególnym ostrzałem znajduje się prezes Jarosław Kaczyński. Cokolwiek by zrobił czy nie zrobił. Nawet, kiedy milczy, to zdaniem niektórych milczy agresywnie - twierdzi Foltyn-Kubicka i nie ukrywa, że "nowe otwarcie" ma też przyciągnąć do PiS ludzi zdolnych do polemik oraz "skutecznego działania w realiach nowoczesnego świata mediów".

  Dla lokalnych liderów to też być albo nie być w partii. Szczególnie istotna będzie walka o miejsca w radach w ośrodkach miejskich. To właśnie tam wybory samorządowe będą sprawdzianem dla partii politycznych. W większych ośrodkach głosuje się bowiem na listy komitetów wyborczych.

  - W miastach z natury rzeczy wybory samorządowe są upolitycznione - zauważa dr Jarosław Och z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

  Znaczący wynik wyborczy samorządowców PiS w regionie zdominowanym przez Platformę otworzyłby nowym działaczom partii szanse na dobre miejsca na listach wyborczych w wyborach parlamentarnych. PiS ma rozpocząć kampanię wyborczą w połowie września.

  Ostrą walkę zapowiada też PO, ale jej działacze nie wierzą w sukces swoich politycznych konkurentów. Pomorze nazywane jest też twierdzą Platformy i ta partia zdobywa tu tradycyjnie najwięcej głosów w wyborach.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O tak, w Słupsku konieczne jest

  lino (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  wietrzenie, nawet przeciąg.
  Jeśli nie będzie nowych działaczy, to PiS na p.Szczypińskiej nic nie ugra. Szczypińska powinna służyć radą i pomocą młodszym, promować ich. Nie działać na siebie,...rozwiń całość

  wietrzenie, nawet przeciąg.
  Jeśli nie będzie nowych działaczy, to PiS na p.Szczypińskiej nic nie ugra. Szczypińska powinna służyć radą i pomocą młodszym, promować ich. Nie działać na siebie, więcej już nie osiągnie osobiście.
  Do dzieła, słupski PiS. Powodzenia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO czy PiS to bekarty AWS

  wstret (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

  xx

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  działaacze

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  w Słupsku też warto by przewietrzyć usiłujących zdominować PiS Szczypińską pospołu z Kujawskimi

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo