Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 18godz.
  • 30min.
Odwiedź serwis wyborczy 

PiS obiecuje likwidację NFZ, sieć szpitali i pielęgniarki w szkole. Jak chce to zrobić?

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
PiS deklaruje wolę likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, który dla Polaków stał się synonimem wszystkiego co złe w służbie zdrowia.
PiS deklaruje wolę likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, który dla Polaków stał się synonimem wszystkiego co złe w służbie zdrowia. G.Mehring/archiwum DB
Nie bez powodu prezes PiS Jarosław Kaczyński forsuje zdrowie jako temat numer 1 publicznej debaty z premierem Donaldem Tuskiem. Poziom społecznego niezadowolenia z obecnego systemu ochrony zdrowia w Polsce osiągnął już apogeum. Ludzie mają dość gigantycznych kolejek do specjalistów, wielogodzinnego oczekiwania na pomoc w szpitalnych oddziałach ratunkowych, odsyłania ze szpitali, medialnych afer z przemęczonym lub zaniedbującym swoje obowiązki lekarzem w tle.

Nie bez powodu prezes PiS Jarosław Kaczyński forsuje zdrowie jako temat numer 1 publicznej debaty z premierem Donaldem Tuskiem. Poziom społecznego niezadowolenia z obecnego systemu ochrony zdrowia w Polsce osiągnął już apogeum. Ludzie mają dość gigantycznych kolejek do specjalistów, wielogodzinnego oczekiwania na pomoc w szpitalnych oddziałach ratunkowych, odsyłania ze szpitali, medialnych afer z przemęczonym lub zaniedbującym swoje obowiązki lekarzem w tle.

Chcesz więcej?

Kup prenumeratę cyfrową i ciesz się nieograniczonym dostępem do najlepszych artykułów w jednym miejscu

Subskrybuj

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dr Hackenbush

Profilaktyka, czyli zaniechanie palenia, picie z umiarem, zdrowa dieta, rekreacja ruchowa itp. to są rzeczy darmowe. Trzeba mieć tylko olej w głowie i chęć ruszenia d... A przecież duży odsetek chorób to choroby cywilizacyjne, biorące się z własnych zaniedbań. Żeby nie było - nie mówię o WSZYSTKICH chorobach, tylko o cywilizacyjnych, czyli tych które biorą się ze stylu życia, na który każdy z nas ma pełny wpływ.

X
XYZ

Zdenerwowany pacjent gastrologa "wyszedł z siebie" i powiedział, że ma w d.... Tuska i jego rząd. W konsekwencji tego gastrolog pacjentowi temu dał skierowanie na kolonoskopie. Okazało się, że jest to w bieżącym roku nie możliwe z powodu wyczerpania limitu na takie badanie - a więc teza pacjenta niestety pozostanie nie potwierdzona!

K
Krytyk

"gigantycznych kolejek do specjalistów ... , Sprzeciwiają się tezie, że zdrowie jest towarem, ... " itd, itd. Krótko mówiąc ludzie mają dość Tuska i spółki. I to głośno powiedzą ludzie już wiosną i powtórzą jesienią br ... i nie zapomną o tym pod koniec roku przyszłego. Ludzie mają dość służby zdrowia oddalającej się żeby nie powiedzieć "uciekającej" przed pacjentem czego dobitnym przykładem jest Politechnika Gdańska, która w latach 50-tych miała małą przychodnię u bramy wjazdowej na teren tej uczelni ( mały budyneczek po prawej stronie bramy wjazdowej na jej teren ). Tam przyjmował lekarz internista, który ewentualnie kierował do specjalisty, można było leczyć ząbki itd. W miarę rosnących potrzeb ta sama Politechnika zafundowała sobie gabinety lekarskie i mały szpitalik na ostatnim piętrze akademika przy ul. Leczkowa we Wrzeszczu.
Dalszy wzrost potrzeb w tym zakresie spowodował to, że zbudowana została wydatna przychodnia i szpital studencki przy al Zwycięstwa, które obsługiwały też lecznicze potrzeby gdańskiego środowiska akademickiego. Jak mi wiadomo od ponad roku szpitala tego już nie ma, okulistyka straciła kontrakt NFZ - i jak cię oczka zabolą to szukaj wiatru w polu nie mówią już o tym co masz robić gdy cię ząbki zabolą! Tak, tak, wiem są liczne gabinety prywatne w których ząbki można leczyć na własną rękę, czyt. kasę. W przypadku poważniejszej sprawy musisz zgłosić się na z reguły zatłoczony szpitalny SOR, na którym bez jedzenia i picia wypadnie ci czekać na decyzję o przyjęciu lub nie do danego szpitala. Niektórzy powiadają, ze takie czekanie może trwać do 3 dni w czasie tym jesteś żywiony na wzór arabskich więżniów tzn. przez rodzinę - gorzej jak jej nie masz! Co tu dalej mówić wyrażnie widać w którą stronę poszła nasza ukochana służba zdrowia. Powyższe odnosi się do jednego większego zakładu pracy jakim była PG a póżniej i całe środowisko akademickie.
Podobnie było w innych większych zakładach pracy, pracownicy zakładów mniejszych mieli podobny dostęp do innych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. A to co mamy teraz to jest to czego "ludzie mają dość" - jak w tytule.
w ktorym

A
Albin

Z pewnością większość katolików z Pomorza też będzie głosować na PiS. Oczywiście na Gocłowskiego, znanego miałkiego kaznodzieję, który razem ze swymi poplecznikami rozgrabił Archidiecezję Gdańską, nie ma co liczyć.

T
Tom

Napewno bende głosował na PiS ,ja moja rodzina i znajomi.

Dodaj ogłoszenie