Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 05godz.
  • 43min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Piotr Duda nie zamierza się tłumaczyć z wynajęcia sali BHP dla ONR

oprac. sz
Przemysław Świderski/archiwum
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda nie zamierza tłumaczyć się z decyzji wynajęcia historycznej sali BHP na zjazd ONR. - Sala została wynajęta komercyjnie na zamknięte spotkanie - mówi.

W sobotę (14 kwietnia) sympatycy ONR przemaszerowali wieczorem przez Gdańsk. Wcześniej zorganizowali zjazd w historycznej sali BHP, gdzie w 1980 roku podpisywano porozumienia sierpniowe. Wywołało to krytyczne reakcje i wiele negatywnych komentarzy.

Czytaj również:Konferencja Pawła Adamowicza po marszu ONR w Gdańsku. - Będę wnioskował o delegalizację ONR - powiedział samorządowiec

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sosnowcu, Piotr Duda został zasypany pytaniami od dziennikarzy odnośnie tego zdarzenia. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w wynajęciu sali na zjazd ONR nie widzi nic nadzwyczajnego. - Sala BHP jest zarządzana przez Fundację Promocji Solidarności. Fundatorem Fundacji jest Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność", sala została wynajęta komercyjnie na zamknięte spotkanie. [...] ONR nie jest nielegalną organizacją, wydzierżawił sobie salę na cele komercyjne, taką decyzję żeśmy podjęli i nie zamierzamy nikomu się z tego tłumaczyć. - mówił dla TVN 24.

Pytany o to czy jest dumny, z wynajęcia sali ONR, kierował uwagę dziennikarzy na prezydenta Gdańska - Gdyby nie było marszu, nie zwróciliby się także o wynajęcie sali na cele komercyjne. A dzisiaj [Paweł Adamowicz - red.] udaje świętego i będzie robił jakiś marsz antyfaszystowski w sobotę. Taki biedny, że nawet nie wiedział, że to ONR zwrócił się o to, aby był w Gdańsku marsz. - podkreślał Duda.

Zobacz też:Demokratyczny Gdańsk mówi NIE dla nacjonalizmu i faszyzmu!
- Pan Adamowicz, robiąc woltę po tym, jak wyrazili zgodę ONR-owi na przemarsz po całym Gdańsku, teraz zrzucił odpowiedzialność na Solidarność. To po prostu jakaś kpina i, mówiąc delikatnie, nieporozumienie - podsumował.


zobacz też:Konferencja prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza po marszu ONR w Gdańsku. Adamowicz chce delegalizacjI ONR

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

h
han

Duda i jego kumple z tzw. Solidarności napluli Gdańszczanom i Polakom w twarz i uważają że nie muszą się z niczego tłumaczyć!!! Najzwyczajniej w świcie uznali że są ponad nami i nie muszą się z nikim liczyć. Panie Duda i spółka kolesi....- rozliczymy was i przywrócimy nazwie SOLIDARNOŚĆ jej miejsce! A wy - śmieci - na zostaniecie oderwani od koryta i albo na bruk, albo do uczciwej pracy!!!

G
Gość

Bolek to konfident ktory wpolpracowal z aparatem ucisku i przemocy za pieniadze !

J
Jaro

Duda jak faszysta i ubeka

a
ala

Ten Antoni???? parówki, namioty ect??

g
gota

ormo a onr jaka to roznica, co wy chcecie od przewodniczacego, mial kodeks pracy byc nowy i prezes na to tylek swoj wypial, polskie panstwo dziala tylko teoretycznie

A
Antoni

TW Bolek niech się ze swej UBeckiej spuścizny tłumaczy!

A
Aleksandra

Panie Duda, Pańskim obowiązkiem jest wytłumaczyć się, to nie jest prywatny folwark. to spuścizna po Lechu Wałęsie.

Dodaj ogłoszenie