PILNE: Uczelnie w całej Polsce zamknięte. Legitymacje studenckie automatycznie przedłużone do 31 maja br.

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Jacek Wierciński
Jacek Wierciński
Wszystkie uniwersytety i uczelnie wyższe w kraju zostaną zamknięte – poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Zamknięte zostaną też żłobki, przedszkola i kluby dziecięce. Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych nie dotyczy specjalnych typów szkół m.in. szkół specjalnych oraz przy zakładach karnych.

Aktualizacja 13.30

10 marca Parlament Studentów RP zwrócił się do Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z prośbą o przedłużenie ważności legitymacji.
- Dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie, że w ciągu kilku dni zostanie wydane rozporządzenie, które przedłuży ważność legitymacji do 31 maja 2020 roku - ponformował. - Nie trzeba będzie przedłużać ich indywidualnie w dziekanacie!Aktualizacja 11.30

- Wszystkie szkoły i uczelnie wyższe w Polsce zostaną zamknięte – poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Aktualizacja 9.48

Jak poinformował rzecznik Politechniki Gdańskiej Maciej Dzwonnik o godz. 13.00 władze uczelni rozważą, czy iść śladem innych uczelni i również zawiesić zajęcia do odwołania.

Wcześniej pisaliśmy...

„Wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim zostają wstrzymane do odwołania.
Zamyka się do odwołania czytelnie Biblioteki Głównej oraz bibliotek specjalistycznych.
Zawiesza się do odwołania wszelkie wydarzenia naukowe, sportowe i artystyczne organizowane na terenie Uniwersytetu Gdańskiego. Zawiesza się zajęcia prowadzone w Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.” - czytamy na wstępie dokumentu, w którym rektor wskazuje, że decyzję podjął w porozumieniu z Parlamentem Studentów oraz Radą Doktorantów.

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

Dalej czytamy:
„Wstrzymuje się do odwołania wszelkie wyjazdy pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego oraz przyjazdy do Uniwersytetu Gdańskiego gości z zagranicy.
Wstrzymuje się zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich i wprowadza zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych.
Wprowadza się obowiązek niezwłocznego zawiadomienia odpowiednio dziekana, dyrektora jednostki ogólnouniwersyteckiej, dyrektora szkoły doktorskiej lub bezpośredniego przełożonego o fakcie powrotu z krajów objętych epidemią koronawirusa COVID-19.
Pracownikom, studentom i doktorantom, którzy przebywali ostatnio w krajach objętych epidemią koronawirusa COVID-19, zaleca się pozostanie w miejscu zamieszkania przez okres 14 dni od dnia powrotu i postępowanie zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego."

Czytaj także

- Rektor Uniwersytetu Gdańskiego powołał Komitet ds. przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, który będzie koordynował działania uczelni w tym zakresie - dopowiada dr Beata Czechowska-Derkacz, rzeczniczka prasowa UG. - Podobnie jak w przypadku innych europejskich i polskich uczelni oraz instytucji są to działania profilaktyczne związane z realnym zagrożeniem wirusem COVID-19. Komunikaty, zarządzenia oraz informacje na temat kolejnych decyzji i działań będą zamieszczane na stronie Uniwersytetu Gdańskiego - dodaje.

Czytaj także

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

w
wojpro

Miałem sen na początku stycznia o epidemi na świecie i ogólnie roku śmierci. Mojemu bratu przyśniło się w dzieciństwie że rok 2020 będzie tragiczny

G
Gość

http://www.ciinema.eu

-

----------------------

To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online!

Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019

Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem.

Polecam jak najbardziej!

Dodaj ogłoszenie