Piłkarze Arki Gdynia nie dali rady II-ligowcowi z Pruszkowa

RR
Gdynianie nie zdołali odrobić strat z pierwszej połowy sparingu ze Zniczem Pruszków Przemyslaw Swiderski
Wprost ze zgrupowania w Gniewinie piłkarze Arki Gdynia przyjechali na Narodowy Stadion Rugby, gdzie podjęli w meczu kontrolnym II-ligowy Znicz Pruszków. Źle weszli w ten sparing, bo po pół godzinie przegrywali już 0:2.

Trener Grzegorz Niciński nie mógł w sobotę skorzystać z usług Pawła Abbotta, Patrika Lomskiego oraz Dariusza Hebela. Wszyscy narzekają na drobne urazy i w sparingu ze Zniczem nie wystąpili.

Nie ma co ukrywać, że arkowcy czuli mocno w kościach trudy zgrupowania w Gniewinie. Właśnie po tym obozie stawili się na sztucznej murawie NSR, aby sprawdzić się na tle pruszkowian. A początek tego meczu wypadł im źle. Już w 17 minucie Tadeusz Socha ratował się faulem na Przemysławie Kicie. Napastnik Znicza był już w polu karnym, przed Jakubem Miszczukiem. Sędzia wskazał "na wapno", a jedenastkę na bramę zamienił Arkadiusz Jędrych. W 33 minucie było już 2:0 dla przyjezdnych. Paweł Kaczmarek zagrał dokładnie z rzutu rożnego, a futbolówkę - uderzeniem głową - do bramki Arki posłał Maciej Mysiak.

Żółto-niebiescy odpowiedzili golem honorowym kilka minut po zmianie stron. Akcja rozpoczęła się od Mateusza Szwocha, który dośrodkował w pole karne. Tam piłkę głową zgrał Tomasz Wojcinowicz, a wykończył to wszystko strzałem tuż przy słupku Marcin Warcholak.

Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, ale wynik nie uległ już zmianie. Kolejny sparing arkowcy rozegrają za tydzień. 13 lutego zmierzą się z Gryfem Wejherowo.

Arka Gdynia - Znicz Pruszków 1:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Arkadiusz Jędrych (18-rzut karny), 0:2 Maciej Mysiak (33), 1:2 Marcin Warcholak (54)

Arka: Miszczuk - Socha, Sobieraj, Fialho, Wojowski - da Silva, Nalepa, Sambea, Bożok - Tomasiewicz - Pawłowski (II połowa): Miszczuk - Stolc, Wocjinowicz, Marcjanik, Warcholak - Yussuff, Łukasiewicz, Mosiejko, Szwoch, Formella - Pawłowski

Znicz: Misztal - Włodarczyk, Jędrych, Mysiak, Rackiewicz, Michalski, Niewulis (76 Danilczyk), Kaczmarek (67 Kopciński) , Kubicki, Banaszewski, Kita (67 Grudniewski)