Piłkarze Arki bliżej awansu

Janusz WoźniakZaktualizowano
W czwartek w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ekstraklasy Arka Gdynia wygrała w Warszawie z Polonią 2:0.

Po golach Bartosza Karwana i Marcina Wachowicz żółto-niebieskim jest już znacznie bliżej do półfinału tych rozgrywek. Ostateczna decyzja zapadnie jednak w najbliższy wtorek, kiedy w Gdyni dojdzie do spotkania rewanżowego obu drużyn. Dwubramkowa zaliczka faworyzuje jednak zdecydowanie podopiecznych trenera Czesława Michniewicza.

Początek meczu w Warszawie zapowiadał, że bramkarze będą mieli w tym spotkaniu "święty spokój". Dużo było gry w środku pola, walki, ale też chaosu w poczynaniach obu drużyn. Pewnym usprawiedliwieniem dla piłkarzy mógł być fatalny stan płyty boiska. Niby częściej atakowali gospodarze, ale to żółto-niebiescy sprawiali wrażenie lepiej poukładanej drużyny.

Gdynianie czekali na szansę do kontry i taka nadarzyła się w 27 minucie. Przemysław Trytko - nie wiem tylko czy naprawdę tak chciał - zagrał do Bartosza Ławy, a ten popisał się dokładnym podaniem do stojącego na 10 metrze przed warszawską bramką Bartosza Karwana. Ten ostatni strzelił precyzyjnie do siatki, obok bezradnego Radosława Majdana. Polonia szansę na wyrównanie miała w 40 minucie gry, ale dobry strzał Filipa Ivanovskiego jeszcze lepiej obronił Andrzej Bledzewski.

Po przerwie cztery akcje zasługują na uznanie. Arka mogła podwyższyć rezultat w 57 minucie, kiedy po książkowej wręcz akcji Lubenow - Ława - Wachowicz, ten ostatni z sześciu metrów nie trafił do pustej już praktycznie bramki. Dwie minuty później "Wachu" się zrehabilitował, kończąc nie gorszą akcję z udziałem Krzysztofa Przytuły i asystującego otwierającym podaniem Karwana. 2:0 i po meczu. Wprawdzie Anderson wybił jeszcze piłkę z linii bramkowej, ale w 88 minucie Luben Lubenow trafił z wolnego w słupek.

Niestety w końcówce meczu urazu mięśnia dwugłowego doznał dobrze grający Karwan, który pozostał w stolicy, aby od dzisiaj podjąć leczenie.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:2 (0:1)
0:1 Bartosz Karwan (27), 0:2 Marcin Wachowicz (59)
Polonia: Majdan - M. Sokołowski (46 Kępa), Ciach, Skrzyński, Zasada (71 Wojdyga) - Mąka (59 Ciarkowski), Jodłowiec, Piątek, Mierzejewski (75 Nolka), Jaroń (46 Majewski) - Ivanovski (46 Gołębiewski).
Arka: Bledzewski - T. Sokołowski, Żuraw (58 Anderson), Łabędzki, Telichowski - Karwan (78 Kojder), Scherfchen, Przytuła, Ława - Trytko (46 Lubenow), Wachowicz (70 Moskalewicz).

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.