Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały Pogoń Szczecin i obroniły pozycję liderek

Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarki ręczne Vistalu pokonały przed własną publicznością Pogoń Szczecin, trzeci zespół PGNiG Superligi Kobiet, 23:20. Tym samym gdynianki obroniły pozycję liderek.

Mecz zaczął się znakomicie dla podopiecznych trenera Jensa Steffensena, które objęły prowadzenie 5:1. To jednak nie było łatwe spotkanie dla gdynianek, co zresztą pokazały kolejne fragmenty rywalizacji. Pogoń doprowadziła do stanu 5:5 i do końca pierwszej połowy trwała równa walka. Gospodynie uzyskały jednak dwa gole przewagi.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Druga połowa była podobna. I choć Vistal wygrywał już 16:11, to na trzy minuty przed końcem było 20:18. Gdynianki miały świetną Małgorzatę Sadowską w bramce i wygrały mecz.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:20 (13:11)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 2, Niedźwiedź 5, Galińska, Quintino 6, Zych 1, Matyka 6, Khouldi, Duran 1, Kulwińska 2

Pogoń: Sziwierska, Płaczek - Huczko, Jakubowska, Sabała, Stachowska 1, Królikowska 1, Cebula 7, Głowińska 3, Piontke, Agova 5, Szulc, Stasiak 1, Fornalik, Jaszczuk 2

Sędziowali: Piechota, Leszczyński (Płock)