Piłkarki AP Orlenu Gdańsk wygrały z Medykiem Konin i w końcu opuściły strefę spadkową. Pogoń Dekpol wróciła bez punktów z Sosnowca

Jakub Steinborn
Akademia Piłkarska Orlen Gdańsk wygrała ważny mecz z Medykiem Konin w piłkarskich rozgrywkach Orlenu Ekstraligi Kobiet. Pogoń Dekpol Tczew wróciła bez punktów z Sosnowca.

Futbolistki AP Orlenu Gdańsk grały w Sopocie bardzo ważny mecz w Orlenie Ekstralidze Kobiet, bo z Medykiem Konin sąsiadują w ligowej tabeli.

W drugiej połowie podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego atakowały coraz groźniej, ale brakowało skuteczności. Wreszcie w 83 minucie Julia Włodarczyk znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką Medyka i pewnie trafiła do siatki.

Drużyna AP Orlenu wreszcie opuściła strefę spadkową, ma punkt przewagi nad KKP Bydgoszcz, ale jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania.

Pogoń Dekpol przegrała z kolei w Sosnowcu z Czarnymi. Po golu z karnego Magdaleny Sobal pojawiła się szansa na remis. Nie udało się jednak strzelić drugiej bramki. Pogoń zajmuje siódme miejsce i ma punkt więcej niż AP Orlen.

AP Orlen Gdańsk - Medyk Konin 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Julia Włodarczyk (83)

AP Orlen (skład wyjściowy): Michlewicz - Sirant, Sanford, Okoń, Szewczuk, Zimecka, Kirsch-Downs, Dymińska, Słowińska, Kołodziejek, Włodarczyk

Czarni Sosnowiec - Pogoń Dekpol Tczew 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dżesika Jaszek (45), 2:0 Kornelia Grosicka (66), 2:1 Magdalena Sobal (81-karny)

Pogoń: Niemaszyk - Ejzel (72 Tobiczyk), Jędrzejewska, Nowak, Okoniewska (56 Osowska), Rembalska (56 Polańska), Sitarz (56 Witczak), Sobal, Sudyk (46 Czarnecka), Tabor, Tryka