Pili Pili Club i Pili Pili Fly z zakazem wykonywania działalności organizatora turystyki. Właścicielem spółek jest "Wojtek z Zanzibaru"

Krzysztof Dunaj
Krzysztof Dunaj
Unsplash
Udostępnij:
Spółki, które mają siedzibę w Gdańsku, Pili Pili Club i Pili Pili Fly mają zakaz wykonywania działalności organizatora turystyki i przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych. Właścicielem spółek oferujących pobyty na Zanzibarze i loty na wyspę jest "Wojtek z Zanzibaru", czyli Wojciech Żabiński. Współpracownicy wyjeżdżają z Zanzibaru. "Dziennik Bałtycki" czeka na odpowiedź Pili Pili.

Jak ustaliła Gazeta.pl, w 2019 roku Wojciech Żabiński został skazany na dwa lata i dwa miesiące więzienia przez polski sąd. Chodziło m.in. o oszustwa. Kolejnym problemem jest zakaz od Marszałka Województwa Pomorskiego. Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" odpowiedział, na jakiej podstawie podjęto decyzję.

Spółki "Wojtka z Zanzibaru" z zakazem wykonywania działalności w turystyce

- Marszałek Województwa Pomorskiego 1 czerwca 2021 r. wydał decyzję o stwierdzeniu wykonywania działalności organizatora turystyki i przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych bez wymaganego wpisu i zakazie wykonywania działalności organizatora turystyki i przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych wobec obu Spółek. - mówił Michał Piotrowski.

Rozporządzenie w sprawie spółek Pili Pili Club i Pili Pili Fly podjęto na podstawie dowodów zgromadzonych w trakcie postępowania administracyjnego m.in. informacji zamieszczanych w mediach społecznościowych i wiadomości mailowych klientów spółek.

- Spółki mają zakaz organizowania imprez turystycznych, o których mowa w art. 4 pkt 1 ust. 2 w zw. z art. 5 oraz art. 4 pkt 1 ust. 5 w zw. z art. 6 ustawy z dnia 24 listopada 2017 roku o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 2139 ze zm.) - podaje rzecznik UMWP.

Pełnomocnik spółek wniósł w terminie odwołanie od obu decyzji do ministra właściwego ds. turystyki.

- Postanowieniem z dn. 7.12.2021 r. Minister wyznaczył nowy termin załatwienia sprawy na 7.01.2022 r. - oznajmił Michał Piotrowski.

Jak podaje rzecznik prasowy UMWP, do 18 stycznia br. nie wpłynęła do nich żadna inna informacja z ministerstwa odnośnie rozpatrzenia sprawy.

Rzecznik dodał:

- Do Departamentu Turystyki UMWP nie wpłynęło zabezpieczenie finansowe opisane w art. 7 ust. 2 o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Koniec współpracy - Żelisław Żyżyński żegna się z Pili Pili

18 stycznia 2022 roku Żelisław Żyżyński poinformował na swoich mediach społecznościowych, że przygoda z Pili Pili dobiegła końca. Żelisław Żyżyński od 15 lat jest związany z prasą sportową. Ponadto 12 lat pracował w C+.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Karolina Panter
SZUKAM OSÓB POSZKODOWANYCH!

W imieniu osób, które podpisały umowę na apartamenty inwestycyjne Pili Pili - Natural Park oraz Orient Beach resort (z Panami Żabińskimi), poszukuję innych inwestorów, celem stworzenia rzetelnej grupy wymiany informacji i ew. wspólnych działań prawnych.

Proszę o kontakt: [email protected]
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie