Piknikowanie czas zacząć

  Piknikowanie czas zacząć

  Mariusz jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W piątek rusza wielki rodzinny piknik w Parku Kolibki. Tradycyjnie w ostatni weekend września w Gdyni odbywają się "Dary Ziemi", które przyciągają wystawców z całej Polski.
  To impreza, podczas której prezentuje się, promuje i sprzedaje polskie płody rolne i leśne. Ogromny teren parku zostanie podzielony na dwie polany - "Eko" i "Biesiadną". Na polanie "Eko" będzie można kupić produkty wytwarzane przez gospodarstwa ekologiczne całego kraju.

  - Będą śliwki z Małopolski wędzone na jałowcu, szynki z gospodarstw ekologicznych z Mazur, nie zabraknie też miodów z najlepszych ekologicznych pasiek w całej Polsce - wylicza Agata Gierjatowicz, organizator imprezy.
  - Zapraszamy wystawców, którzy proponują swój autorski produkt wytwarzany według tradycyjnych receptur. Chcemy pokazać , jak dobra i bogata jest kuchnia polska. To idealna impreza dla osób, które lubią i szukają nowych smaków. Tutaj z pewnością ich nie zabraknie - dodaje. Co roku na tej imprezie pojawiają się gospodynie wiejskie z Kaszub i Kociewia, które przywożą ze sobą pyszne chleby, konfitury i ciasta drożdżowe.

  Ale "Dary Ziemi" to nie tylko jedzenie. Na stoiskach pojawią się także ekspozycje ogrodowe, przygotowane przez firmy i szkółki ogrodnicze. Z pewnością nie zabraknie krzewów ozdobnych, jesiennych kwiatów, ziół i drzewek owocowych. Od kilku lat organizatorzy starają się przybliżyć mieszkańcom Pomorza kulturę i zwyczaje kulinarne innych regionów Europy.

  W tym roku zaprezentują się Czechy (w sobotę) i Portugalia (w niedzielę). Z tej okazji Manuel Maioral, Portugalczyk z krwi i kości, będzie opowiadał o tradycjach i specjalnościach rodzimej kuchni. Będzie krótki kurs wiedzy o portugalskich winach i uwielbianych przez mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego daniach z owocami morza. Nie zabraknie też żywiołowej, południowej muzyki - w niedzielę o g. 15.30 odbędzie się koncert pieśni Fado.

  Na polanie "Biesiadnej" staną najbardziej oblegane punkty gastronomiczne i stoiska z owocami i warzywami. Będzie miejsce, żeby sobie usiąść, odpocząć i posłuchać muzyki biesiadnej. Przez trzy dni będzie trwała biesiada przy ognisku. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, które pojeżdżą sobie na konikach i kucach na terenie parku.

  "Dary Ziemi", Gdynia, pt.-niedz., g. 10.00-19.00, Park Kolibki, al. Zwycięstwa 291. Bilet wstępu kosztuje 6 zł, dzieci wchodzą za darmo.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo