Pikieta w Brukseli

  Pikieta w Brukseli

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad 200 osób manifestowało wczoraj w Brukseli w obronie polskich stoczni. Demonstranci to głównie pracownicy Stoczni Szczecińskiej Nowej. Towarzyszyło im 40 górników z Katowic oraz kilku kolegów ze Stoczni Gdynia
  "Wasza decyzja, nasze życie!", "Brukselo, pozwól żyć!" skandowali wczoraj stoczniowcy. W ten sposób zabiegali o pozytywną decyzję Komisji Europejskiej dotyczącą planów restrukturyzacji polskich stoczni.

  W ubiegły piątek minister skarbu Aleksander Grad przesłał je do Brukseli. Stoczniowcy spotkali się też z komisarz do spraw konkurencji - Neelie Kroes. Pani komisarz zapewniała, że przy podejmowaniu decyzji będzie obiektywna i będzie brać pod uwagę unijne zasady dotyczące konkurencji.

  - Wiem, że niektórzy z was przyjechali tu już po raz trzeci. Obiecuję, że następnym razem sama do was przyjadę - powiedziała Kroes.

  Nie sprecyzowała jednak, czy zrobi to przed, czy po wydaniu decyzji przez KE w sprawie losu polskich stoczni.

  Pani komisarz nie chciała też ujawnić, jaka będzie decyzja KE. Nie powiedziała też, jaka jest jej wstępna ocena przesłanych przez polski rząd planów restrukturyzacji stoczni.

  - Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne dla was jest, by decyzja została podjęta jak najszybciej. Zrobimy co w naszej mocy, by tak się stało - powiedziała komisarz Kroes. - Muszę jednak podkreślić, że pozytywna decyzja nie będzie możliwa bez planów gwarantujących długoterminową rentowność stoczniom.

  Opinię KE dotyczącą polskich stoczni poznamy najprawdopodobniej na początku października.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo