Pierwszy w Polsce mobilny konfesjonał...

  Pierwszy w Polsce mobilny konfesjonał powstał w Koszalinie. Ma jeździć po całym kraju [ZDJĘCIA]

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pierwszy w Polsce mobilny konfesjonał powstał w Koszalinie
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat.prasowe

  Mobilny konfesjonał, czyli bus przystosowany do udzielania spowiedzi w terenie rozpoczął swoją działalność w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. To pierwszy taki konfesjonał w Polsce.
  Inicjator pomysłu ksiądz Rafał Jarosiewicz z Koszalina zapewnia, że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju komunikację z wiernymi. Mobilny spowiednik ma jeździć po całym kraju.

  - Często prowadząc ze Szkołą Nowej Ewangelizacji działającej przy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej otwarte ewangelizacje na ulicach, przy centrach handlowych, na rynkach miast, czy tez podczas koncertów zauważaliśmy, że brakuje zacisznego miejsca, w którym osoby proszące o spowiedź, mogłyby skorzystać z tego sakramentu - mówi ksiądz Rafał Jarosiewicz, inicjator pomysłu i dyrektor Szkołą Nowej Ewangelizacji w Koszalinie. - Szczególnie odczuwalne było to podczas Przystanku Jezus oraz koncertów Sunrise w Kołobrzegu, gdzie było tak głośno, że nie można było rozmawiać z potrzebującymi.

  W busie jest jedno stanowisko do udzielania spowiedzi. Zdaniem Jarosiewicza ustawienie busa z zamontowanym tam konfesjonałem, wpisuje się w stworzenie naturalnej przestrzeni do rozmowy.

  Najważniejszym miejscem wykorzystania mobilnego konfesjonału będzie ewangelizacja podczas Ogólnopolskiej Inicjatywy Przystań z Jezusem w Kołobrzegu. Bus będzie jednak wykorzystywany w różnych miejscach na terenie całej Polski.

  - Właścicielem samochodu jest fundacja "SMS z Nieba" i to oni będą dysponowali wyjazdami. Wiemy, że jest wiele miejsc w Polsce, gdzie w czasie imprez, czy spotkań jest problem z cichym miejscem na spowiedź. Na pewno więc znajdzie się wielu chętnych. Już teraz wielu księży mówi, że to świetny pomysł, godzien powielenia - komentuje Jarosiewicz.

  Więcej na slupsk.naszemiasto.pl.

  h.bierndgarski@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo