Pierwszy raz koszykarzy Asseco Gdynia [ZDJĘCIA]

Asseco Gdynia przegrało z Rosą Radom 61:64 (12:21, 11:15, 18:17, 20:11) w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi. To pierwsza ligoiwa porażka gdyńskiego zespołu w tym sezonie.

Mecz ustawiła pierwsza kwarta. Asseco bardzo źle weszło w to spotkanie i goście szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. To dało im wygraną 21:12. W drugiej kwarcie koszykarze z Radomia jeszcze poeikeszyli tę przewagę o kolejne cztery punkty.

W drugiej połowie gdyńska drużyna ruszyła do pościgu. Po wyrównanej trzeciej odsłonie, czwarta już zdecydowanie należała do Asseco. Całych strat nie udało się jednak odrobić i trzema punktami mecz wygrał zespół Rosy. W samej końcówce Anthony Hickey szukał szansy na doprowadzenie do dogrywki, ale nie zdołał oddać rzutu za trzy punkty.

Asseco: Matczak 13, Frasunkiewicz 11, Hickey 8, Parzeński 4, Żołnierewicz 3 oraz Szczotka 12, Kaplanović 10, Czerlonko 0, Morozov 0, Kowalczyk 0

Rosa: Thomas 20, Harris 11, Hajrić 5, Sokołowski 4, Witka 3 oraz Szymkiewicz 8, Jeszke 5, Zaytsev 4, Adams 4