Pierwszy i zwycięski sparing Arki

Janusz Woźniak
Poniedziałkowy ranek w tureckiej Antaly poprawił humory przebywającym tam na zgrupowaniu piłkarzom Arki Gdynia. Świeciło słońce, wiatr przestał wiać, boiska nadawały się do treningu i gry. A to oznaczało, że gdynianie mogli rozegrać pierwszy w tym roku mecz sparingowy. Zagrali i wygrali z ukraińskim Arsenalem Kijów 3:2 (0:0).

Pierwsza połowa nie dostarczyła wielkich sportowych emocji. Szczególnie mało było sytuacji podbramkowych. Bramki zaczęły padać po przerwie. Niestety pierwszy wyciągał piłkę z siatki Tomislav Basić i Arka przegrywała 0:1. Do wyrównania, efektownym strzałem z dystansu w okienko, doprowadził Dariusz Ulanowski udawadniając, że jest im starszy, tym lepszy.

To była 72. minuta, a pięć minut później gdynianie prowadzili 2:1. Ten gol to efekt dobrej akcji Wojciecha Wilczyńskiego i Bartosza Karwana, zakończonej skutecznym strzałem Przemysława Trytki. Kilka minut później ambitnie walczący Ukraińcy zdołali wyrównać. Żółto-niebiescy grali jednak do końca i ostatnia akcja meczu przyniosła im zwycięskiego gola. Dobrze w polu karnym zachował się Grzegorz Niciński, który asystował przy golu Marcina Wachowicza w 90. minucie gry.

Arka zagrała w składzie: Witkowski (46 Basić) - Kowalski (46 Wilczyński), Anderson, Łabędzki, Telichowski - Paknys (55 Ulanowski), Sokołowski (46 Karwan), Ława (46 Przytuła), Pietroń (60 Trytko) - Nawrocik (46 Wachowicz), Zakrzewski (65 Niciński).

- Najważniejsze, że zagraliśmy. Zawodnicy musieli się ucieszyć, kiedy wyszli na równe, trawiaste i suche boisko. Było więc widać dużą ochotę do gry, ale z płynnością przeprowadzanych akcji nie było już najlepiej. To jednak normalne na tym etapie przygotowań. Każde zwycięstwo jednak cieszy. Nie zagrali lekko przeziębieni Dariusz Żuraw, Olgierd Moskalewicz i Michał Płotka. Z największą uwagą przyglądaliśmy się boiskowym poczynaniom testowanego ciągle w naszym zespole Litwina Paulisa Paknysa. Grał ambitnie, ale piłkarsko nas nie olśnił. Raczej do kontraktu w Arce się nie przybliżył - powiedział drugi trener Arki Dariusz Mierzejewski.