Pierwsza ofiara koronawirusa w Koszalinie. Zmarł mężczyzna z Białogardu zakażony koronawirusem [26.03.2020]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Pierwsza ofiara koronawirusa w Koszalinie
Nie żyje 67-letni mężczyzna z Białogardu — to pierwsza ofiara koronawirusa z naszego regionu. Mężczyzna od kilku dni przebywał pod opieką koszalińskiego szpitala.

Jak wczoraj informował rzecznik szpitala Cezary Sołowij, jego stan był ciężki, został przeniesiony na Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

67-letni mężczyzna, o którym informowaliśmy wczoraj, miał objawy kliniczne koronawirusa, badania były niejednoznaczne, ale miał kontakt z pacjentem z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19, co kazało go wpisać na listę osób zarażonych.

Aktualizacja 9.10

Bezpośrednim powodem śmierci było ciężkie wirusowe zapalenie płuc, prawdopodobnie o etiologii covid 19. Pacjent miał również choroby współistniejące.

- Mężczyzna był hospitalizowany z powodu prawdopodobnego zakażenia koronawirusem. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został umieszczony na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Prawdopodobne zakażenie oznacza w tym przypadku objawy kliniczne, ale niejednoznaczny wynik badania. Ponadto pacjent miał kontakt z osobą z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19 - wyjaśnia Cezary Sołowij, rzecznik szpitala.

Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywa pięcioro pacjentów: 4 ze stwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem, piąta czeka na wynik. Ich ogólny stan zdrowia jest dobry.

Jak uchronić się przed koronawirusem? [Zalecenia WHO i GIS]

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Zobacz także: Koszalin: Straż Miejska w Koszalinie ostrzega przed koronawirusem - film Internauty

Wideo

Materiał oryginalny: Pierwsza ofiara koronawirusa w Koszalinie. Zmarł mężczyzna z Białogardu zakażony koronawirusem [26.03.2020] - Głos Koszaliński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie