Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza komunia święta 2020 na Pomorzu. Uroczystości w Kiełpinie i Kartuzach 11.06.2020. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Lucyna Puzdrowska
Uroczystość przyjęcia I komunii św. w Kiełpinie (11.06.2020)
Uroczystość przyjęcia I komunii św. w Kiełpinie (11.06.2020) Lucyna Puzdrowska
W święto Bożego Ciała 11.06.2020 r. odbyły się uroczystość przyjęcia pierwszej komunii św. przez dzieci w parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie oraz w kolegiacie w Kartuzach. Przyjęcia do I Komunii świętej dzieci, z uwagi na pandemię koronawirusa, rozłożono na kilka grup. W uroczystość Bożego Ciała do I Komunii świętej przystąpiły dwie grupy - w pierwszej 11 osób, w drugiej 9. Kolejne Komunie odbędą się w kolegiacie kartuskiej 21 czerwca i 12 września.

I komunia św. w parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie 11.06.2020 r.

- Komunia święta, Eucharystia, to prawdziwe Ciało Pana Jezusa - mówił ks. proboszcz Tomasz Juchniewicz w homilii. - Kiedy przyjmujemy komunię świętą, przyjmujemy do serca tego samego Pana Jezusa, który chodził po ziemi palestyńskiej i nauczał ludzi. Na wstępie dziś zaśpiewaliśmy, "Kiedyś o Jezu chodził po świecie, brałeś dziateczki w objęcia swe". I dzisiaj Pan Jezus również bierze was w swoje objęcia(...). W dniu dzisiejszym Bóg uczynił wielkie rzeczy również dla was - Jezus przychodzi do waszych serc, a więc niech ten dzień będzie najpiękniejszym w waszym życiu - mówił ks. proboszcz.

Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice w dużym stopniu zaangażowali się w tę wyjątkową w kiełpińskiej parafii uroczystość. Współcelebrowali z duszpasterzem mszę świętą m.in. poprzez czytania, śpiew, złożenie darów do mszy św.

Po mszy świętej dzieci podziękowały swojemu proboszczowi za umożliwienie im tego wyjątkowego obcowania z Bogiem. We mszy świętej komunijnej wspomogli proboszcza również ks. Paweł Ostrowski i ks. Andrzej Megger.

Uroczystość przyjęcia I komunii św. w Kiełpinie (11.06.2020)

Pierwsza komunia święta 2020 na Pomorzu. Uroczystości w Kieł...

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI W KIEŁPINIE:

I komunia św. w kolegiacie w Kartuzach 11.06.2020 r.

Uroczystość pierwszej komunii świętej w kolegiacie w Kartuzach odbyła się w święto Bożego Ciała 11 czerwca. Ze względu na pandemię dzieci przyjmowały Najświętszy Sakrament z podziałem na grupy: 11 czerwca dwie grupy, 21 czerwca - dwie grupy i 12 września jedna bądź dwie grupy. Wszystko zależy od tego, jak wyglądać będzie sytuacja epidemiologiczna w kraju.

- "Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie, nie zabraniajcie im, do dzieci należy Niebo" - cytował w homilii słowa Chrystusa ks. Piotr Krupiński, proboszcz parafii. - Dzisiaj drogie dzieci i rodzice chcemy wypatrywać z Nieba przychodzącego Pana Jezusa na ten ołtarz, mocą i za sprawą Ducha Świętego (...). Tak nas ukochał Pan Jezus, że w przeddzień swojej śmierci na krzyżu został z nami w komunii świętej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki