Pieniądze czekają

  Pieniądze czekają

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad pięć mln zł, czyli o milion więcej niż w tym roku, rozdadzą w roku 2009 władze Sopotu organizacjom pozarządowym. Najwięcej dostaną instytucje działające w ramach pomocy społecznej oraz organizacje promujące sport i rekreację. Rozpisany właśnie konkurs w tej sprawie zakończy się 28 listopada.
  - Organizacje działające na niwie pomocy społecznej dostaną aż 2 miliony złotych - mówi Andrzej Kowalczys, odpowiedzialny w sopockim magistracie za współpracę z organizacjami pozarządowymi. - Reszta środków trafi do pozostałych.

  Na edukację, kulturę i sztukę oraz ekologię miasto przeznaczy 620 tys. zł. Na profilaktykę i terapię uzależnień - 650 tys. zł. Na turystykę i promocję miasta - 560 tys. zł, zaś na ochronę i promocję zdrowia - 332 tys. zł. Więcej, bo aż 880 tys. zł, trafi w przyszłym roku na konta organizacji zajmujących się promowaniem zdrowego trybu życia i sportem.

  W Sopocie, w którym działa największa w kraju liczba organizacji pozarządowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, chętnych w kolejce po miejskie pieniądze z pewnością nie zabraknie.
  - Nie ukrywamy, że na pozycji uprzywilejowanej będą te organizacje, które realizują już określone programy, rozliczają się z nich i, w naszej ocenie, robią to dobrze - dodaje Kowalczys.

  Rozliczenie się z poprzednich dotacji będzie zresztą jednym z podstawowych warunków przystąpienia do konkursu i otrzymania dofinansowania.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo