Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 42min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Pielgrzymka z Łowicza. Pielgrzymi z Łowicza mimo pandemii wyruszyli na Jasną Górę. Zatrzymała ich policja ZDJĘCIA

Wojciech Kubik
Wojciech Kubik
Mimo pandemii i obowiązujących obostrzeń - dziś (w poniedziałek 25 maja) z Łowicza po raz 365. wyruszyła Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tym razem oprócz własnych intencji, pątnicy zamierzają prosić... o ustanie zarazy.Czytaj, zobacz ZDJĘCIA na kolejnych slajdach Wojciech Kubik
Pielgrzymka z Łowicza w czasie pandemii. Mimo pandemii i obowiązujących obostrzeń - dziś (w poniedziałek 25 maja) z Łowicza po raz 365. wyruszyła Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tym razem oprócz własnych intencji, pątnicy zamierzają prosić... o ustanie zarazy.

Pielgrzymka z Łowicza na Jasną Górę 2020

Pielgrzymi przeszli ponad 30 kilometrów i w miejscowości Słupia zostali zatrzymani przez policję. Wiele wskazuje na to, że dalej już nie pójdą. Sytuacja jest dynamiczna.

Wcześniej wszystko przebiegało bez przeszkód. Pielgrzymi, część w maseczkach, ale jednak spora część bez, maszerowali od samego rana. Po drodze odwiedzili m.in. parafię w Lipcach Reymontowskich. Tam pielgrzymi mogli chwilę odpocząć, pomodlić się, napić się i coś zjeść.

Sytuacja skomplikowała się dopiero w godzinach popołudniowych.

Pielgrzymka z Łowicza w czasie pandemii 2020

Do Lipiec Reymontowskich doszli bez problemów, a kłopoty zaczęły się na terenie gminy Słupia. Tu na pielgrzymów czekało kilkudziesięciu skierniewickich policjantów. Pątników wylegitymowano i poinformowano o obowiązującym zakazie gromadzenia się.

Pielgrzymkę na Jasną Górę zatrzymali policjanci

- Działania policji związane były z obowiązkiem przestrzegania przepisów epidemiologicznych – wyjaśnia Justyna Florczak-Mikina, rzecznik prasowy KMP Skierniewice.

Wielu pielgrzymów postanowiło kontynuować marsz, nie zwracając uwagi na policyjne interwencje. Organizatorzy co prawda oficjalnie nie nawołują do łamania prawnych zakazów, ale również jasno dają do zrozumienia, że pielgrzymowanie będzie kontynuowane.

- Lekarze są od tego, aby leczyć, policja od tego aby pilnować porządku, a chrześcijanie od tego, aby się modlić – skwitował całe zamieszanie ks. Wiesław Frelka, przewodzący pielgrzymce.

W kilka godzin po rozbiciu pielgrzymki na mniejsze grupki widać było, że dalej zmierzają one w stronę Częstochowy.

Pielgrzymka z Łowicza. Pielgrzymi z Łowicza mimo pandemii wy...

Pielgrzymka z Łowicza w czasie pandemii 2020

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Materiał oryginalny: Pielgrzymka z Łowicza. Pielgrzymi z Łowicza mimo pandemii wyruszyli na Jasną Górę. Zatrzymała ich policja ZDJĘCIA - Express Ilustrowany

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gdzie mandaty?

Polska to stan umysłu.

z
zzz

Trzeba przyznać, że reporter DŁ zrobił kawał dobrej roboty operacyjnej, zdjęcia wysłać do Sanepidu i po 10 tyś. Brawo.

z
zyklonb

juz pora wypowiedziec konkordat

Dodaj ogłoszenie