W części parterowej znajduje się sala spotkań na ok. 120 osób oraz zaplecze sanitarne z kuchnią i toaletami. Pomieszczenia są wyposażone i w pełni przygotowane do organizacji różnego rodzaju spotkań i zebrań (np. uroczystości rodzinnych, szkoleń, jubileuszy) z możliwością wydawania posiłków systemem kateringowym.
Oprócz sali głównej na parterze są również dwa mniejsze pomieszczenia - wielkości klas lekcyjnych, w których można prowadzić szkolenia, spotkania i zajęcia w mniejszych grupach.
Gwardianie chcą być przygotowani na wydzierżawianie sali z zapleczem na różnego rodzaju cele lub udostępnienie jej pielgrzymom na odpoczynek po zwiedzaniu kalwarii.
- Budowa Domu Pielgrzyma to inwestycja niezwykle istotna nie tylko dla franciszkanów, ale również dla miasta, patrząc z perspektywy budowy szerokiej oferty turystycznej - mówi Jacek Thiel z Urzędu Miejskiego w Wejherowie, zajmujący się promocją miasta. - Pielgrzymi i turyści będą mieli gdzie zatrzymać się i tym samym wydłuży się ich czas pobytu w Wejherowie.
Budowa parteru Domu Pielgrzyma trwała półtora roku. Prace wykonano w większości ze środków własnych klasztoru. Środki pozyskane zostały także od społeczeństwa w postaci datków i ofiar przekazywanych na drogach krzyżowych i odpustach.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?